Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi A6 Avant stavilo na dynamický vzhľad

Kombi prichádza s diódovými koncovými svetlami, skoseným zadným oknom a rovnakým objemom batožinového priestoru ako predchodca.
18 9 príspevkov 11.04.2018 / Marek Pokrývka

Pod vlajkou štyroch kruhov debutovala na ženevskom autosalóne piata generácia typu A6. Audi ju predstavilo vo forme sedanu, príchod praktickejšieho vyhotovenia však bol iba otázkou času. Čakanie nakoniec netrvalo dlho. Kombi absolvovalo virtuálnu premiéru v týchto dňoch, pričom rovnako ako jeho štvordverový súrodenec stavilo na dynamický vzhľad.

Audi A6 prichádza s druhou karosériou 18 fotografií v galérii Audi A6 prichádza s druhou karosériou Zdroj: Audi

Rodinne orientovaný variant prichádza s nezmenenou športovo pôsobiacou prednou časťou a minimálne upraveným zadkom. Zaujímavo vyzerajúce diódové koncové svetlá prepojené pochrómovaným pásikom sa nezmenili. Nad nimi je výrazne skosené zadné okno doplnené veľkým strešným spojlerom a štíhlym D-stĺpikom, vďaka ktorému nepôsobia tieto partie vôbec ťažkopádne.

Zmenu karosérie zvládli dizajnéri na výbornú, nešlo však len o efekt. Ingolstadt sa chváli aj koeficientom aerodynamického odporu na úrovni 0,27. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že vykonané štylistické úpravy mali negatívny vplyv na objem batožinového priestoru. Nič také sa však nekoná. V základe ponúka 565 litrov, čo je rovnako ako pri predchodcovi. Nezmenených je taktiež celkových 1 680 l dostupných po sklopení operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40:20:40.

Kombi dostalo nápadne štíhle D-stĺpiky 18 fotografií v galérii Kombi dostalo nápadne štíhle D-stĺpiky Zdroj: Audi

Avant má štandardne elektrické piate dvere i podlahové koľajnice uľahčujúce upevnenie nákladu. Odhliadnuc od kufra sa interiér nijak nezmenil, teoreticky možno očakávať nejaké milimetre navyše v oblasti hláv vzadu sediacich pasažierov. Inak je všetko po starom. Na svojom mieste sú tri veľké obrazovky, kvalitné materiály i množstvo multimediálneho a bezpečnostného vybavenia.

Audi A6 prekvapuje športovým dizajnom

Limuzína vyššej strednej triedy prichádza s dynamickým vzhľadom, triom displejov a dvomi trojlitrovými šesťvalcami.

Pod kapotou sa objavia výhradne motory disponujúce mikrohybridným systémom a 48-voltovým okruhom, no Audi konkrétne mená nepovedalo. Ponuka bude s veľkou pravdepodobnosťou reflektovať sedan. V úvode by to znamenalo dva trojlitrové šesťvalce, teda benzínový s maximom 250 kW (340 k) a naftový naladený na 210 kW (286 k). Neskôr sa ponuka iste rozšíri. Dátum štartu predaja zatiaľ nepoznáme, nové kombi však pravdepodobne príde do konca roka.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×