Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren chystá svoje najrýchlejšie auto

Dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT nadviaže na odkaz ikonického modelu aj maximálnou rýchlosťou.
1 15.03.2018 / Marek Pokrývka

Počas niekoľkých rokov vytvoril McLaren portfólio športových strojov, ktorým môže pokojne konkurovať značkám ako Ferrari či Porsche. Ešte donedávna však mal na konte jediné sériové vozidlo. Do histórie sa navždy zapísal vďaka legende menom F1, ktorá bola svojho času svetovým rekordérom. Onedlho dostane svojho plnohodnotného duchovného nástupcu.

McLaren by mohol konečne pokoriť tempo 400 km/h

Pozornosť britskej automobilky sa momentálne sústredila na uvedenie extrémneho typu Senna, ktorý verejnosti predviedla v Ženeve. Momentálne avizuje už dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT. Ešte koncom roka 2016 ľudia z Wokingu prezradili, že bude mať trojmiestne usporiadanie s vodičom sediacim uprostred. Na odkaz ikonického modelu F1 však nadviaže aj inak.

McLaren Senna GTR: Extrémnejší extrém

Karoséria kupé je v spodnej časti kompletne prepracovaná, vyvinúť dokáže prítlak presahujúci 1 000 kilogramov. Špeciál dostane aj konské sily navyše.

V týchto dňoch zverejnil McLaren náčrt, ktorý symbolizuje pohľad vodiča. Základné tvary skice neprezrádzajú nič zásadné. Na digitálnom prístrojovom štíte však svieti údaj 243 míľ za hodinu, čo je v prepočte 391 km/h. Ide o maximálnu rýchlosť slávneho superšportu 90. rokov. Z daného obrázku možno dedukovať, že novinka bude schopná vyvinúť vyššie tempo. Anglický výrobca teda aktuálne chystá svoje najrýchlejšie auto. Už dávnejšie pritom prezradil, že všetkých 106 exemplárov vopred vypredal za miliónové sumy. Hyperšport plánuje oficiálne predstaviť počas roka.


Najnovšie články
Dendrobium D-1: Predátor poháňaný elektrinou

Českí umelci aplikovali na karosériou modelov i3 a i8 státisíce zrniek zlatého prachu, výsledok má pripomínať nočnú oblohu.

Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×