Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

VIDEO
Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.
2 1 príspevok 20.10.2017 / Marek Pokrývka

Z hľadiska maximálneho tempa je dlhoročným kráľom produkčných automobilov Bugatti Veyron vo verzii Super Sport. Žezlo od neho pravdepodobne prevezme mladší Chiron, no zatiaľ svoj nárok na trón nerealizoval. Do hry pritom vstupuje aj ďalší hráč. Výkladnú skriňu koncernu Volkswagen totiž opäť vyzýva na duel firma Hennessey Performance, ktorá už v minulosti na titul útočila.

Hennessey Performance odhalí 1. novembra v Las Vegas kupé Venom F5 2 fotografie v galérii Hennessey Performance odhalí 1. novembra v Las Vegas kupé Venom F5 Zdroj: Hennessey Performance

Meno tohto amerického tunera je rezonovalo pred niekoľkými rokmi vďaka kupé Venom GT, ktoré spojilo upravenú techniku Lotusu Exige a veľkoobjemový osemvalec. Výsledkom boli dynamické parametre schopné porovnania s Veyronom. Autori síce hovorili o najrýchlejšom sériovom aute sveta, toto tvrdenie však malo viacero úskalí. Jasný rekord tak dosiahli aspoň s odvodeným roadsterom.

Ešte v roku 2014 ľudia z Hennessey ohlásili vývoj nástupcu, ktorý mal dostať prívlastok F5 vychádzajúci z kategorizácie hurikánov. V prípade tej najvyššej dosahuje vietor rýchlosť od 419 do 512 km/h. Maximálne tempo pripravovaného kupé zatiaľ známe nie je, no firma zverejnila v týchto dňoch provokatívnu fotku. Jej hyperšport na nej stojí pri fiktívnej značke upozorňujúcej na rýchlostný limit 300 míľ za hodinu. Ak si to prepočítame do metrickej sústavy, ide o neskutočných 483 km/h.

Hyperšport by sa pokorením magickej hranice mohol zapísať do histórie 2 fotografie v galérii Hyperšport by sa pokorením magickej hranice mohol zapísať do histórie Zdroj: Hennessey Performance

O pokorení tejto ťažko predstaviteľnej méty sa už v minulosti špekulovalo. Momentálne ešte nie je jasné, či ju Venom F5 skutočne zdolá a zapíše sa do histórie hrubými písmenami. Známych je o ňom len zopár detailov. Americký svalovec by sa mal výkonom okolo 1 103 kW (1 500 k) vyrovnať Bugatti, no vážiť bude približne o pol tony menej. Kompletne odlišná bude tiež aerodynamická stránka.

Hennessey pripravuje ešte rýchlejší Venom

Nový superšport s označením F5 má teoretickú maximálku takmer 470 km/h. Vzniknúť má viac než tridsať kusov.

Tvary vozidla sme mali šancu vidieť už v roku 2014, dizajn predznamenali kvalitné vizualizácie. Niektoré detaily sa však ešte časom menili. Ukazujú to čerstvé fotografie i veľkolepo spracovaný spot, v ktorom si možno vypočuť ochutnávku zvuku amerického monštra. Video upozorňuje na blížiacu sa premiéru. Tá sa odohrá 1. novembra v Las Vegas, kde bude prebiehať výstava SEMA.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×