Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Kruhový objazd: Aké chyby robia naši vodiči?

69 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Znalec85
13.9.2017 10:56 | |
+0 -3
Reagovať
S tými smerovkami celkom nesúhlasím. Na slovensku máme aj veľmi malé kruháče, ktorý vznikli v zastavaných oblastiach, v mietach, kde pôvodne boli iba obyčajné križovatky so semafórmi. Sú tak malé, že ak tadiaľ prechádza nákladné auto, alebo autobus, pri odbočovaní kruháč nevyhnutne krížuje stredom. Po vstupe na takýchto kruhový objazd je už na smerovku strašne neskoro - nikomu to nedáva šancu zareagovať. Miestni vodiči už pochopili, že na takýchto kruháčoch musia dávať smerovku ako v normálne križovatke, akurát tu platí pravidlo, že kto skôr do križovatky vojde, ten má prednosť. Čiže keď oproti sebe prichádzajú dve auta a jedno vyhodí smerovku doľava a zárveň je prvým autom, ktoré vstúpi na kruháč, druhé auto prichádzajúce na kruháč o cca sekundu neskôr a ktorému je prvým autom skrížená cesta, automaticky zastavuje na podnet tejto smerovku.
Lignum
13.9.2017 07:36 | |
+7 -1
Reagovať
My máme v Brezne ešte vyšší level " kruháča " . Aby bola plynulosť cestnej premávky dokonalá , priamo v kruháči máme prechod pre chodcov ....chachachacha....fakt!
Lignum
13.9.2017 07:38 | |
+3 -2
...prechody sú z každej strany príchodu na kruháč.....
tomash123
12.9.2017 20:14 | |
+9 -0
Reagovať
Najviac však robia vodiči chyby pri ak má objazd vnútorný a vonkajší pruh. A o tom ani slovka. Samé nehody sa stávajú lebo ten vo vnútornom pruhu pri odbočovaní nedá prednosť tomu vo vonkajšom
Legolas38
13.9.2017 16:31 | |
+0 -0
veru redakcia mohli by ste tam doplnit aj tuto situaciu. nedavno som bol na dovolenke a skoro som havaroval. bol som vo vonkajsom pruhu chcel som ist na druhy vyjazd ale auto z vnutorneho kruhu ma predbehlo tak natesno ze som musel brzdit. ten druhy sofer vychadzal na prvom vyjazde, do teraz neviem kde bola chyba ale vela nechybalo, nastastie som ho zbadal v slepom uhle ked som sa otocil, v zrkadlach som ho nevidel. este pred kruhacom bola tabula do ktoreho pruhu sa mam radit. pravdepodobne som siel do nespravneho. ale kedze v kruhaci bola prerusovana ciara tak som mohol ist do vnutorneho nie? je to tento kruhac https://www.google.sk/maps/@64.1769211,-21.6769931,3a,75y,195.92h,80.61t/data=!3m6!1e1!3m4­!1s0fA3XLU3in2XLiks7fjSTQ!2e0!7i13312!8i6656
RTX-01
12.9.2017 19:13 | |
+9 -0
Reagovať
prebornici na kruhovych objazdoch su Poliaci .... asi vyhrali vodicaky v tombole
dobry.pes
12.9.2017 19:05 | |
+5 -3
Reagovať
Neraz sa mi stalo, že som na samotnom kruhovom objazde musel dupnúť na brzdu, lebo sviatočný vodič, možno vidlák, alebo len obyčajný frajer si myslí že z 20m to stihne. ...na tú smrť v očiach "hriešnika" nezabudnem. Súčasne prekvapený výraz, že odkiaľ som sa zobral na tom kruháči... ja by som im vodičáky pobral. Aspoň na pol roka !
aforyou
12.9.2017 17:08 | |
+5 -0
Reagovať
Vo Francuzsku su dve znacky: stara modra so sipkami do kruhu oznacuje "rond-point" s prednostou sprava, teda pre auta vstupujuce na kruhovy objazd, napriklad v Parizi je Carrefour de l'Etoile. Nova znacka je trojuholnik s ciernymi sipkami oznacujuci "giratoire" s prednostou zlava, teda pre auta co sa uz nachadzaju na kruhovom objazde. Obcas je tam doplnkova tabulka "vous n'avez pas la priorite", cize nemate prednost. Porusenie stoji az 3 roky odnatia vodicskeho preukazu, minus 4 body a pokutou 4. triedy. Predpis upravuje clanok R4 15-10 Cestnych predpisov. Ak je kruhovy objazd s dvoma jazdnymi pruhmi, tak sa treba drzat vpravo ak vodic chce kruhovy objazd opustit pred jeho polovicou a vo vnutornom pruhu, ak ho chce opustit dalej, nez je median (priesecnik), podla R4 12-9. Pri zmene jazdneho pruhu alebo opusteni kruhoveho objazdu treba dat znamenie o smere jazdy a ak sa manever nepodari, treba kruhovy objazd znovu obist (R4 12-10). http://www.code-route.com/RDPT.html . Svajciarske kruhove objazdy vyznacene modrymi sipkami v kruhu podla clanku 41b Nariadenia o cestnej premavke zasadne znamenaju prednost zlava bez vynimiek. http://www.police.be.ch/site/verkehr_vorschrift_verhalten_am_kreisel http://www.police.be.ch/site/fr/verkehr_vorschrift_verhalten_am_kreisel http://www.tcs-beo.ch/index.php?section=news&cmd=details&newsid=45&printview=1­ . Nemecke kruhove objazdy su s prednostou zlava. Na vyhladavacoch ak zadate "Vortritt Kreisel", najdete svajciarske odkazy, "Vorfahrt Kreisel" da nemecke. V NSR modre znacky "Kruhovy objazd" zmizli v 1977, v NDR v 1979 a boli nahradene bud svetlami, alebo znackami o prednosti v jazde. Znovu boli zavedene v 2001 (Zeichen 215) a prednost je zasadne zlava, teda prednost ma vodic, co je uz na kruhovom objazde (paragraf 9a StVO). Pri opusteni kruhoveho objazdu je povinnost blikat. . V Rakusku takisto je na kruhovom objazde prednost zlava a povinnost blikat pri jeho opusteni. . V Australii sa sice jazdi vlavo, ale plati pravidlo pravej ruk
aforyou
12.9.2017 17:14 | |
+6 -0
Z uvedeneho vyplyva ze francuzi to maju ako my ale nemci a rakusania maju prednost aut ako sma mavali aj mi-auto v kruhaci ma prednost... Takze kam sa to zjednocujeme ked cesi a slovaci to zmemili podla francuzov s ktorymi nemame ani len spolocnu hranicu??? Myslim ze pravidlo bolo platne 50 rokov aj u nas pokial niekomu nekleplo na budku a rozhodol sa dat pravidlo pravej ruky ktore sa realne pouzit neda (pre zablokovanie kruhaca) a tak musia byt vsade znacky a vyznam znacky kruhac definitivne stratil vyznam
milano11150
13.9.2017 08:48 | |
+6 -0
velmi presne ste to popisali.....slovaci vacsinou preberaju nieco...a nepremyslaju pri tom.
vmicho
14.9.2017 13:16 | |
+0 -0
Aj zásuvky máme francúzske :D Akurát sa mizdá, že fáza je na opačnej strane.
polan1
12.9.2017 16:18 | |
+15 -1
Reagovať
Ak by sa policajti napr. v Čadci na kruháku postavili len na hoďku a zaznamenali si koľko ľudí tam nedáva smerovku pri výjazde z neho, tak za tú hodinku majú zarobené na vianočné odmeny pre všetkých kolegov. Ľudia tam jazdia ako ovce, dať smerovku je pre niektorých asi príliš zbytočný pohyb rukou :/
smazkar01
12.9.2017 16:34 | |
+1 -2
V uk to funguje tak ze ak ides na prvy vyjazd das smerovku, ak rovno tak bez smerovky a na 3ti aleno dalsi vyjazd opacnu smerovku. Krasne jednoduche a doprava tu nestoji. Samozrejme stale singalizujeme opustenie objazdu
Ludovit.Pajer
12.9.2017 19:07 | |
+4 -1
Smazkar,domotal si😄
maestro1488
12.9.2017 15:49 | |
+1 -6
Reagovať
Len mi tak beha po rozume, kruhovy objazd nie je asi spravny nazov, skor kruhova krizovatka. Ale to len tak na okraj temy..
aforyou
12.9.2017 16:04 | |
+2 -0
Ak by tam platila prednost aut ako kedysi tak by to bol objazd lebo mal ine pravidla ako krizovatka. Ale podla tychto zmenenych pravidiel mas uplnu pravdu - uz to je krizovatka v tvare kruhu...
aforyou
12.9.2017 14:52 | |
+3 -2
Reagovať
Znenit prednost jazdy aut iducich v kruhovom objazde na pravidlo pravej ruky bol nezmysel. Cely svet okrem par vynimiek to ma tak ako sme to mali za sociku. 1. Vyznam znacky kruhovy objazd tym straca zmysel. 2.kruhovy objazd by sa zablokoval ak by platilo pravidlo pravej ruky 3.z dovodu bodu 2 je nutne pri kazdom vjazde dat znacku "daj prednost" a pri kazdom vyjazde znacku "hlavna cesta". Mnohe kruhove objazdy prerobene z obycajnych krizovatiek su tak male ze sa do ich vnutra nedaju umiestnit znacky "hlavna cesta". Ak by toto "nove" pravidlo mali vodici dodrziavat nastal by chaos - kruhac by sa zablokoval. A to aj v pripade ze by kruhac nemal znacky-auta vchadzajuce do kruhaca by mali prednost pred vychadzajucimi co by logicky auta v kruhaci nutilo kruhac zablokovat... Prikladom je krizivatka pri kostole Kralik v Ziline. Dopravnej policii to bolo niekolko krat nahlasene ale nic sa stym roky nerobi. Vjazd oznaceny znackou "daj prednost" v kruhaci uz znacka "hlavna cesta" chyba a dodrzanim tohoto pravidla by museli stat obe auta...aj to ktore je v kruhovom aj to ktore do neho vchadza. Situacia sa da overit aj na google street. Mate novy namet na clanok pretoze tento nezmysel je nebezpecny a taketo kruhace su po celom slovensku a paradoxne dodrzanim predpisov by bol takyto kruhac permanentne zablokovany. Rad by som vedel kto je za znmenou pravidla prednosti v kruhovom objazde. Bol to nejaky lobbing vyrobcov znaciek alebo poslancova zena ktora si nebola schopna zapamatat ze auto v kruhovom objazde ma prednost pred autom ktore do neho vchadza?? Znacka kruhovy objazd je teraz uplne zbytocna lebo v prvom rade informovala o pravidle prednosti aut v kruhaci...
solo42
12.9.2017 16:12 | |
+7 -1
Aká zmena pravidla prednosti v kruhovom objazde? Vodičák som stihol ešte za totáča a dobre si pamätám, že to bolo takto už aj vtedy, bez označenia o prednosti platí vždy pravidlo pravej ruky, s označením o prednosti je nutné dodržiavať toto značenie. Bodka. Ak sa nájdu zle označené kruháče tak to nie je vina pravidiel ale správcu cesty. Veď nakoniec sú na slovensku takmer všetky kruháče na vstupe označené značkou daj prednosť v jazde, tak na čo toľko mudrovania.
aforyou
12.9.2017 16:23 | |
+4 -3
Pozri si ako to ma cely svet na par vynimiek. Samozrejme ze u nas to platilo tak ako na celom svete. Auta v kruhaci mali prednost. Preco? Lebo pravidlo pravej ruky v plnej premavke zablokuje krizovatku. Ak si myslis ine tak si ako ten blazon ktory to zmenil. Zle oznacene? Tak vyries maly kruhac prerobeny z krizovatky kde musis dat dovnutra znacku "hlavna"...das pri vjazde najskor "daj prednost" a pol metra dalej "hlavna"??? Nie...vodici si chybajucu znacku nevsimnu a pravidlo pravej ruky ignoruju inak by si davali prednost navzajom a jazdia aj tak podla pravidla ze v kruhaci nedavas autam co vchadzaju prednost...to ze si ty robil podla tychto pravidiel vodicak neznamena ze to nikdy nebolo inak a ze to je spravne. Skus dat priklad kde je kruhac v hustej premavke bez znaciek a je tam pravidlo pravej ruky. Rad si pozriem video ako tam auta v kruhovom stoja a pustaju do plneho kruhaca auta zprava...
trud123
12.9.2017 16:35 | |
+2 -1
Na čo chceš do kruháča trepať nejaké značky? Každý vie, že ak vychádza z kruhového, alebo pokračuje "dookola" tak, má prednosť. Je to logické a inak to ani byť nemôže. Tu pravidlo pravej ruky neplatí. Každý normálny človek to vie, len ty tam potrebuješ mať značku "hlavná cesta".
solo42
12.9.2017 16:35 | |
+0 -0
Veď práve že o žiadnom takom neoznačenom neviem, bol by to nezmysel, presne ako hovoríš, tak načo toľko mudrovania okolo toho, je to skôr v teoretickej rovine takýto neonačený kruháč, ja sa stretávam iba s kruháčmi vyznačenými o prednosti v jazde.
aforyou
12.9.2017 16:53 | |
+0 -0
Prave preto vznikla znacka kruhovy s prednostou aut iducich v nom. Aby si neminal kopec znaciek v kruhovom. Potom o com je pravidlo pravej ruky v kruhovom ked sa ani realizovat nikdy z logickych dovodov nemoze? Prejdi si na google street kruhac "zilina kralik" a uvidis preco je to nove pravidlo nezmysel. Niekde tu znacku "hlavna" jednoducho nestrcis! Ak by tam vodici stali podla novych pravidiel stali by tam naveky...jeden podla pravidla pravej ruky a druhy podla znacky pri vjazde do kruhaca. Cela kopa kruhacov je po slovensku kde to je takto nezmyselne...
aforyou
12.9.2017 16:57 | |
+0 -0
https://goo.gl/maps/9XoTiCs5zR12
aforyou
12.9.2017 17:00 | |
+0 -0
Su tam chybajuce znacky "hlavna" zo smeru od rondla a tie ktore tam su su tiez dost nezmyselne nudzovo vtesnane do maleho priestoru. Podla pravidiel ktore tu predtym platili a platia po celom svete by tento problem nebol. Stacila by jedna znacka kruhoveho pri kazdom vjazde...
juribald
12.9.2017 14:13 | |
+2 -12
Reagovať
na maličkých kruháčoch je problém so smerovkami, medzi jednotlivými výjazdami je fyzicky tak do 6-8m a to prefrčíš pri 40km/h za pol sekundy, kým stihneš zapnúť smerovku za predchádzajúcim vjazdom, už si dávno na svojom výjazde...
lico-1
12.9.2017 22:39 | |
+3 -1
presne takto jazdíte v BA, bez smeroviek nech ostatný čakajú kde si zmyslíš opustiť kruhový objazd.....potom sa nečuduj že mate stale upchaté cesty!!!!!
naftak1111
12.9.2017 12:59 | |
+26 -0
Reagovať
ked sa mi pichne ta sa pichne to je v pohode.serie ma ked nevyhodi hajzlik pri vyjazde smerovku ,alebo ako saag pise da dolava a este si mysli ,ze tym uci ostatnych ako sa chodi spravne v kruhaci...
mppm1
13.9.2017 09:03 | |
+0 -0
pre mňa je smerovka dôležitá iba ked vchádzam do kruháča. Aby som vedel, či ten, ktorý v ňom je, odbočuje von, alebo pokračuje v kruháči. ale ked niekto nedá smerovku pri opúšťaní kruháča a ja som za ním, prečo by mi to malo vadiť???
Saag2202
12.9.2017 12:56 | |
+31 -3
Reagovať
Ja milujem ked dávajú smerovku na lavo....vtedy si radsej dam pozor. Ide zrejme o jedinca s nízkym iq
Ludovit.Pajer
12.9.2017 15:59 | |
+0 -0
Mozno ked idu nie 1.vyjazdom a maju zvyk z UK😁
marekpp
12.9.2017 16:51 | |
+2 -5
Ty jedinec, vo Francúzsku, Anglicku bežná vec, porozmýšľaj prečo asi..
flameindark
12.9.2017 12:43 | |
+33 -2
Reagovať
Nenapisali asi najvacsi problem kruhovych objazdov na Slovensku a to taky, ze aj ked je kruhovy objazd casto viditelne prazdny a je mozne ho prejst plynule bez zastavenia, vela soferov prichadzajucich na kruhovy objazd zastavia s vozidlom uplne bez priciny a potom sa zacnu rozhliadat a tym zastavia celu premavku, to ma vie najviac vytocit
dunciii
12.9.2017 12:57 | |
+2 -8
To robia aj inde nie len kruhace takze stym nic nespravis , vsetci niesu vyjazdeni radsej optrne
flameindark
12.9.2017 13:59 | |
+4 -7
Nech sa vyjazdia na poli a potom nech idu na cestu :-)
d_artanan
12.9.2017 14:29 | |
+6 -1
toto vytaca aj mna.. takym plynulost jazdy a ohladuplnost voci druhym nic nehovori. proste si idu svoju cestu a iny ich nezaujimaju.. viac krat sa mi stalo, ze predomnou auto, ktore vchadzalo do kruhaca zastalo, lebo v polovici kruhoveho objazdu bolo /alebo len vchadzalo do kruhoveho/ auto. a on mu daval prednost.. lenze to auto bolo tak daleko, ze este ja ako druhy by som v pohode presiel..
mppm1
13.9.2017 09:05 | |
+0 -0
milujem nevyjazdené vodičky....stojí pred kruháčom a čaká až bude cesta do vzdialenosti 500 m od nej voľná. tak tam stojíme a stojíme a stojíme....a pritom by mohla byť už dávno preč.
dusan000110
12.9.2017 12:27 | |
+8 -1
Reagovať
pred mesiacom som sa dopustil arogancie č.3 ale na svoju obhajobu poviem že som bol po nočnej ale aj tak ma to neospravedlnuje
Loxoceles1
12.9.2017 12:02 | |
+12 -2
Reagovať
škoda, že tu ešte nedopisali ako sa jazdi na kruhači ked je 2 a viac jazdnych pruhov, šetci totiž jaydia len v tom vonkajšom a tak je tych viac pruhov uplne zbytočnych
Saag2202
12.9.2017 13:04 | |
+2 -2
Presne. Však načo...vychadza tam kde prisiel ale t r t k a sa v pravom pruhu
Augustus23
12.9.2017 11:52 | |
+0 -11
Reagovať
V našej "poly***nej" spoločnosti treba kruhový objazd a ešte aj tomu národnemysliaci" nerozumejú.V inej krajine (omnoho vyspelejšej) platí pravidlo--kto skôr príde ten skôr melie.a netreba budovať objazdy a rozumejú tomu aj Haitskí emigranti ktorý jazdili doma akurát tak na osloch...:-((((((((
nemascas
12.9.2017 11:51 | |
+3 -1
Reagovať
Kosice - kruhove objazdy, teda velky na Moldavskej aka je realita? MINIMALNE 30% ludi dava zle smerovky takze tak...
dominic3
12.9.2017 11:43 | |
+3 -10
Reagovať
na Slovensku sa na kruhacoch jazdi relativne vyrovnane :) to musite skusit jazdit v Stockholme len v Stockholme :D podaktorí beru kruhac ako krizovatku cize ked chcu ist do lava blikaju do lava ked do prava samozrejme do prava no ked chcu ist rovno tak neblikaju vobec a ked chcu ist nazad smer U tak tiez neblikaju vobec :D ale to je len v Stockholme ostatne inde vedia ako sa ma blikat potom robia len chaos :D a zistil som ze aj na Slovensku sa tento fenomén rozmáha....je to velká chyba naozaj kedze kruhovy objazd je kruhovy objazd a krizovatka je cesta kde sa krizuju cesty to neni to isté to je velky rozdiel, len to treba vysvetlit iným :D
dunciii
12.9.2017 12:58 | |
+5 -5
Este ze nemusime ist do otroctva do stockoholmu:-)
padacik
12.9.2017 11:14 | |
+4 -25
Reagovať
To je co za blbost?Prdnost jazdy ma auto ktore v kruhovom objazde uz je nie to ktore sa don chysta vstupit.....to by bola uz zapcha aj na kruhovom objazde ak by toto platilo.
solo42
12.9.2017 11:18 | |
+28 -2
Čítaj poriadne čo je napísané, v prípade neoznačenia prednosti platí pravidlo pravej ruky, vieš vôbec o čom je reč? :)
nemascas
12.9.2017 11:54 | |
+19 -4
padacik, akoze sorry, ale odovzdaj vodicak a ak ho nemas, necha tak, pouzi bus, vlak ... vdaka
dunciii
12.9.2017 12:59 | |
+8 -1
Inac na sk su vsadeznacky radsej :-) na kruhacoch :-)
aforyou
12.9.2017 15:45 | |
+9 -1
On ma ale pravdu! Predstavte si kruhac bez znaciek a aplikujte pravidlo pravej ruky! Zablokujete kruhac! Znacka kruhoveho vznikla prave preto ze v kruhovom mali auta prednost. Iny vyznam nemala. Tvar krizovatky mozes dat ako dodatkovu tabulu. Prave pre zmenu pravidla pravej ruky bez potreby znaciek na kazdom vyjazde vznikla znacka kruhoveho objazdu. Toto pravidlo sa zmenilo pred par rokmi a je to nezmysel! Pravidlo pravej ruky ak nie su znacky v kruhaci??? Skuste si to prakticky!!! Uz za par minut bude kruhac zablokovany! Pravidlo pravej ruky bude platit iba dovtedy kym auta nenaplnia kruhac lebo vcadzajuce maju prednost pred vychadzajucimi! Vacsi nezmysel nemohli vymysliet. Vo vacsine statov maju tu znacku tak ako bola vymyslena-ze v kruhaci neplati pravidlo pravej ruky ale prednost aut jazdiacich v kruhovom pred autami vchadzajucimi do kruhoveho. Takto je to logocky nezmysel. Pravidlo pravej ruky na neoznacenom kruhaci by v hustej premavke pouzilo tolko aut kolko do neho vojde a nemohli by kruhac opustit... to nie je na vratenie vodicaka komu toto "nove" pravidlo vadi! To je na zbavenie svojpravnosti kto to pravidlo zmenil!
solo42
12.9.2017 16:29 | |
+2 -1
aforyou - však práve preto je na všetkých kruháčoch pri vstupe označenie daj prednosť v jazde, aby nevznikla situácia ktorú stále popisuješ, ide tu vlastne o zjednotenie pravidiel v prednosti jazdy, inak by boli dva typy križovatiek, na jednom by bez vyznačenia platilo pravidlo pravej ruky, na druhom type križovatky (kruhové objazdy) by pravidlo pravej ruky neplatilo. Takto je to jednotné, jednoznačné a s doplnením označenia o prednosti sa vlasne nič nemení.
aforyou
12.9.2017 17:05 | |
+1 -1
Jednotne s kym? Myslim ze v europe to ma takto okrem nas len par statov. Myslim ze v zapadnej len dva okrem nas! Vsetky ostatne to maju tak ako sme to mali aj predtym. A k tym oznaceniam - ano podla tejto novej nezmyselnosti musis vsade dat znacky lebo pravidlo pravej ruky je vhodne na krizovatku ale nezmyselne na kruhac. Tu si pozri ako sa to casto neoznacuje lebk znacku jednoducho nemas kam dat!!! https://goo.gl/maps/9XoTiCs5zR12
rudo.b
12.9.2017 11:11 | |
+41 -0
Reagovať
Tu zapnutu smerovku uz na vjazde do kruhaca, ak ho opustam prvym vyjazdom, by som zaviedol do zakona ako povinnost. Hlavne ked som jazdil s kamionom ma to teda riadne vytacalo. Maly kruhac, stojim a z lava vchadza do kruhaca blbecek, dost rychlo, na uchu mobil... Jasne ze nevlezem do kruhaca, lebo mam 17 metrov a kym sa tam rozbehnem, tak on bude musiet za mnou v kruhaci zastavit.. Tak cakam kym prejde a ten frrrnk prvym vyjazdom bez smerovky von...
modo79
12.9.2017 13:36 | |
+6 -2
To mi pripomína mini kruháč v Žiline v Závodí :) Tam keď ho opúšťam pri prvom výjazde, tak už veľmi skoro dávam smerovku vpravo. A je to jediný kruháč, na ktorom používam aj smerovku vľavo, aj keď priznávam, že nie som si istý, nakoľko to je správne, ale tam to robím z hľadiska bezpečnosti. Ten kruháč má taký malý polomer, že ak ho opúšťam tretím výjazdom, je to otázka možno dvoch sekúnd a preto zvyknem ešte pri vjazde do kruháča dať aspoň na malý moment smerovku vľavo, ktorú pri míňaní druhého výjazdu nahradím smerovkou vpravo. Možno to vyzerá divne, ale zase tam je trochu zvýšené riziko kolízie s uponáhľaným vodičom, ktorý vchádza do kruháča z vjazdu oproti mne a smerovkou vľavo ho upozorním, že naozaj pôjdem okolo jeho vjazdu a nemá cenu aby sa tam za každú cenu vteperil ak to nestíha. Na kruháči s bežným polomerom to, samozrejme, je hlúposť.
d_artanan
12.9.2017 14:33 | |
+1 -1
bodaj by boli vsetci taki, ze nevlezu do kruhaca, ked v nom je auto. ja skor vidavam ako sa tam natlaci kamion a malicky osobacik musi chtiac nechtiac zastat :)
aforyou
12.9.2017 15:55 | |
+2 -1
Tento mini kruhac ma dalsiu raritu. Ked ides z Rondla dole prichadzas na kruhac tak tam mas znacku daj prednost. Vojdes do kruhaca a mal by si podla pravidla pravej ruky pustat auto z prava lebo tam chyba znacka "hlavna" ale aj auto prichadzajuce do kruhaca z prava ma znacku "daj prednost"...jednoducho sa tam znacka "hlavna" nezmestila tak ako je na Rondly pred kazdym vjazdom (a musi byt aby sa kruhac nezablokoval)... takze ak mas dodrziavat vyhlasku musis podla pravidla pravej ruky stat a stat musi kvoli znacke aj auto ktoremu davas prednost. Chod sa presvedcit ako roky nedodrzujes pravidlo pravej ruky lebo by si tam naveky stal ak by tam prichadzalo auto. Obe by si davali prednost. Jedno v kruhaci podla pravej ruky a druhe vchadzajuce podla znacky...policajti to vedia a netrapi ich to..znacku tam nemaju kde strcit. Museli by dat hned dve za sebou. Daj prednost a hned za nou hlavna...a to len preto ze nejaky chytrak zmenil pravidlo prednosti v kruhovom a nicomu nerozumel. Aj logika mu chybala.
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie