Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Pes v aute nesmie ohroziť bezpečnosť. Ako ho najlepšie prevážať?

37 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
julianka69
16.4.2012 00:16 | |
+1 -0
Reagovať
http://www.myfriends.sk
julianka69
16.4.2012 00:15 | |
+0 -0
Reagovať
pista43
15.4.2012 15:24 | |
+4 -4
Reagovať
pes je najvatsi priatel cloveka . Ale clovek za to ho zavrie do bytu a denne je tam zavrety 8 az 10 hodin Ja by som vsetkych takych to majitelov zavrel do pivnuce a nepustil aspon mesiac von Iba ich vyvencil vedeli by co to je.
Fibi1212
15.4.2012 16:18 | |
+5 -1
Pes je svorkove zviera, potrebuje byt so svojou rodinou(svorkou) a nie niekde vzadu na dvore zabudnuty! Kazdy pes,kt.je slusne vychovany tych 8-10 hodin prespi uplne bez problemov.A kazdy normalny majitel mu to dlhou vychadzkou aj vykompenzuje.
OldHorse
15.4.2012 17:06 | |
+6 -2
Bratu, a vieš, že pes ako typická šelma nemá problém prespať 16 h denne? 8 h som v robote, 6-8 spím, zvyšok som psici k dispozícii. Zhodou okolností je to rovnako ako 24 - 16 h psieho spánku. Problém? BTW o psom biorytme počas mojej neprítomnosti sa môžem celkom ľahko presvedčiť webcamom. Pokiaľ nespí, tak sa hrá alebo žuje nejakú žuvaciu hračku. Asi 15 min pred mojím obvyklým príchodom sa zobudí a ide čakať ku dverám.
OldHorse
15.4.2012 17:19 | |
+3 -2
Práve sa bavím na mojej oblude. Rozhodla sa, že má "na mňa kašlaciu náladu" a vysťahovala sa chrápať na balkón. Ale ak som ju tam pred 20 min skúsil zatvoriť, tak bol okamžitý rozhorčený protest. Vrútila sa dnu, vynadala mi, koľko do mňa vošlo, a vrátila sa chladiť, spať a kašlať na mňa :D
RamoS
17.4.2012 14:48 | |
+6 -1
Súhlas. Hlavne najlepšie sú na tom "voľne žijúci" psi, ktorí sú vo voliére 2x1,5 m, alebo ešte lepšie na 3 m reťazi. Podľa mňa ten pes v izbe má viac priestoru, teplúčko a je isto spokojný. O dlhom spánku je to tiež pravda - pes spí veľa. Ďalší aspekt psov v bytoch, alebo "izbách domov" je, že ak sa mu majiteľ venuje a poskytne mu dostatočne dlhé vychádzky, tak je pes v pohode a toľko pohybu nemá žiaden pes vo voliére, ani na reťazi. Pán "pista43" možno nikdy nemal psa a len sa pridáva k názoru o týraní psov v panelákoch. Dodám ešte, že nie každý pes je do izby a tu tvrdím, že budúci majiteľ by si mal overiť, či je pes vhodný aj do izby. A dovolím si tvrdiť, že dobrý majiteľ nebude psa týrať nikde. Zlý aj na obrovskom ranči - ak psa priviaže na reťaz...
lower38
4.6.2012 15:57 | |
+2 -4
aj v byte sa dá chovať pes ak sa mu človek venuje... a to je ešte 100x lepšie ako útulok či iné týranie zvierat a to aj takých čo žiju v dome a napriek tomu sú priviazaný....
DJV0
14.7.2014 10:24 | |
+4 -3
Jasné lepšie sa majú psi na dedinách zavretý vo volierach menších ako moja kúpelňa v ktorých sú samy. Alebo psi pripútaný reťazou málokedy dlhšou ako dva metre... to majú ale slobodu na dedine! Môj hafan môže volne pobehovať po celom bite a denne má min. 3 päť až desať minutové prechádzky a aspoň jednu viac ako polhodinovú. Výcvik a víkendové blbnutie v prírode je bonus.
julianka69
14.4.2012 22:22 | |
+0 -1
Reagovať
pretekar800
14.4.2012 20:34 | |
+3 -1
Reagovať
ja si ho vozim pekne v kufry mam tam deku a to je vsetko miesta ma dost aj na statie ale aj tak vecinou lezi pripadne sedi a kuka co sa deje :) neriesim ci auto straca na hodnote , ked ho potrebujem previest tak co sa da robit a auto mam na to aby mi ulahcovalo zivot a nie ne to aby som sa hral na nejaku pseudohodnotu ... a keby islo oto tak kedykolvek si ho mozem vytepovat tak ze nikto nic nepozna ..
stefi309
14.4.2012 18:03 | |
+4 -0
Reagovať
a co tak prilby ;a uz len uzakonit..
vyrobca1
14.4.2012 16:04 | |
+5 -3
Reagovať
Mam jazvecika a vozi sa so mnou v aute vsade... sedi si na prednom sedadle a pozera sa von cez dokoran otvorene okno. Sprava sa ako normalny spolucestujuci. Pokial idem do obchodu, tak je to moj inteligentny alarm. Kludne mozem nechat pootvorene okienka aby mal cerstvy vzduch a auto sa mi neprehreje ked svieti slnko. Dovnutra ruku neda nikdo.. ani nahodou a ani omylom.. ;-D
pista43
15.4.2012 15:26 | |
+3 -1
vyrobca.Len si davaj pozor Ak sa raz tam zjavia nasi cierny spoluobcania,aby nebol upeceny na ranajky.
Satanas_DCA
14.4.2012 15:59 | |
+0 -0
Reagovať
šak do kufra hodiť mu tam hračku a je pokoj pre boha :D
enermax
14.4.2012 10:42 | |
+8 -3
Reagovať
Správne treby psíka v autom prevážať uviazaného na prednej kapote. Pes má omnoho citlivejšie zmysly a v rýchlosti 130kmh by si všimol to čo my nie a upozornil by nás na to brechaním.
Clubnight
13.4.2012 16:47 | |
+19 -16
Reagovať
Fuj smrad do auta si ťahať ? Nepochopim ani psa v bytovke a ani v aute ako neznašam ani fajčenie v aute. Humus. Auto len stráca na cene.
COLLEEN21
14.4.2012 00:31 | |
+10 -15
načo sa vyjadruješ k veciam, ktoré nedokážeš pochopiť? aj tvoje vyblýskané, navoňané auto stráca rovnako na cene od momentu, kedy si ho kúpiš...
Clubnight
14.4.2012 03:01 | |
+11 -1
Nie tak rýchlo ako keď je zablčene a zatuchnuté od cigariet
perla5
15.4.2012 14:31 | |
+3 -5
Predpokladám,že nevieš oceniť aký je pes najlepší priateľ človeka!!!!....ale na druhej strane si mladý neskúseny.pochopíš to neskôr!!!!
pista43
15.4.2012 15:29 | |
+1 -1
COLLEEN.Nemas pravdu Bol som svedkom ,ked kamos predaval auto v ktorom vozil psa. Chodili zaujemcovia a ak zistili ze sa vozil v aute pes ,odchadzali. Nakoniec to auto musel najskor dat vycistit ,navonat a predat lacnejsie A o dost.
pista43
15.4.2012 15:37 | |
+0 -1
perla Pes je priatel cloveka Iba clovek je nepriatel psa Zatvara ho na niekolko hodin do bytu a mysli si ako to robi dobre lenze zviera potrebuje slobodu,aj ked si to neuvedomuje. Neznasam ludi co drzia v byte zavreteho psa. hlavne velkych ,ako vlciak ,ci sibirsky asky To musi byt utrpenie pre takeho psa.
OldHorse
15.4.2012 17:12 | |
+3 -0
SIbírsky husky je stredne veľký pes, mimochodom. Váži tak do 23 kíl. A tento husky (mojej kamošky) evidentne "strašne trpí": http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=16&amp;t=7814&amp;hilit=pes+bytov%C­3%BD&amp;start=15#p369230 Najviac do toho kecajú ľudia, čo psa nemajú a nikdy nemali...
OldHorse
15.4.2012 17:13 | |
+0 -1
Hej. Lenže treba dopovedať, že 80 % commonerov sú stupídi.
OldHorse
15.4.2012 17:15 | |
+1 -0
Stačí nacapiť ŠPZku a 1/3 ceny v kýbli (až up to 1/2) ;-D
OldHorse
15.4.2012 17:17 | |
+2 -4
Hlavne je to zapráskaný východniar, kde je pes niečo čo behá po dvore, vychováva sa kopancami a žere pomyje...
jankaMI210
15.4.2012 23:32 | |
+1 -0
mozem vediet, kedy sa zas z tejto temy stala vec vychod vs zapad? :) btw je mi luto, ze mas takyto nazor, ako to tu vyzera...a ano, mam tri hafanky a myslim si, ze vacsina ludi sa nema tak dobre ako ony :)
OldHorse
15.4.2012 23:37 | |
+1 -0
To skôr bolo ad hominem ;) (in fact je to skôr plošne dedinský prístup, hoci samozrejme aj na dedinách žijú ľudia, ktorí vedia, že psovi nestačí byť vyhodený na dvor) Ak niečí pes s***í, chyba nie je v psovi. Takisto ako keď niekto niečo nechápe.
jankaMI210
16.4.2012 00:06 | |
+1 -0
nesuhlasim ani s tymto tvrdenim...a ak sa nemylim, tak si utocil priamo na vychod a nie na "dedinsky" sposob zaobchadzania so psikmi...generalizovanie zabija :)
DJV0
16.4.2012 00:55 | |
+2 -1
Som tyran! Mám Nofovunlanskáho psa zavretého v paneláku. Takže je ZAVRETÝ na ploche 86 m2 + denne s ním behám vonku a letné výkendy chodí s nami na grilovačky. Chudák jako trpí... Ale väčšina dedinčanov má psa VOLNÉHO vo voliere menšej ako môj balkón!!!
OldHorse
16.4.2012 10:06 | |
+2 -0
"Antipsím" nevysvetlíš, že veľkí psi sú často najväčší gaučáci :D Aj tvoj v horúcom lete aj v neznámom prostredí nájde neomylne cestu do najbližšej vane? :D
RamoS
17.4.2012 14:51 | |
+1 -0
Pochopí neskôr, alebo nikdy. Ja som mal psa, okolo ich bolo tiež dosť, ale momentálne na ďalšieho nemám ani chuť, ani priestor, ani čas - tak ho nechcem. Deťom isto psa nekúpim - nie je to hračka!!! Na ďalšieho psa možno príde rad na dôchodku - bude ma preháňať :). Ale to je ešte ďaleko.
RamoS
17.4.2012 15:01 | |
+3 -2
Východniar, nevýchodniar ... Vážený pán "OldHorse"neurážajte tu prosím ľudí len na základe rodiska!!! Ľudia sa ku psom chovaju zle všade na Slovensku - možno viac na vidieku - tu je často pes služobník a jeho úlohou je strážiť a život prežiť na reťazi (má šťastie ak mu ju majiteľ nezabudne počas dospievania povoliť). Ťažko dostane starostlivosť ako izbový miláčik. Nezovšeobecňujem ale, lebo aj na vidieku sa majú psi dobre a naopak aj v mestách zle. Všetci sme ľudia a či sme z východu, alebo Bratislavy, mesta, alebo dediny, akej sme národnosti, náboženstva - sú medzi nami skvelí ľudia, aj povedzme menej sympatický ľudia. Kto odsudzuje niekoho len preto, že je z východu je u mňa riadne veľký obmedzenec. Východniari nemôžu za to, že politici nepchali všetku prácu do BA a okolia. Oni nie sú v Ba preto, že ju majú radi a nevedia bez nej žiť...
Clubnight
23.4.2012 21:46 | |
+1 -1
Bohužial viem to oceniť a nikde som nepísal, že psov nemam rád :) Len keď prídem do bytu kde žije aj psík tak je to cítiť a z mojím názorom nič nespravíš. Proste moj nos to nemá rád. Nikoho ani neodsudzujem ak ma v byte psa sú to jeho problemy alebo radosti. Psa nemám venujem sa radšej deťom, manželke, rodine a priateľom.
kuras32
13.4.2012 09:25 | |
+4 -1
Reagovať
vyklopim zadne sedadla, zlozim operadla a mam rovnu plochu.. prehodim cez to plachtu a pes ma miesta az az...
1nufak
13.4.2012 08:32 | |
+10 -0
Reagovať
Typické pre slovenské zákony. Zákon nič konkrétne nehovorí, ale policajt vám pokutu môže dať až do výšky 60 E, v správnom konaní až 100 E. Teda, natrafíte na policajta, ktorý je vo finančnej tiesni, lebo niekde prepil alebo prehral v stávke peniaze, tak vám dá pokutu s tým, že nedá to do správy a vám nedá potvrdenku, že vás pokutoval. Hádajte, kde skončia skasírované bubáčiky? Jediný liek na toto je, že policajt vám dá poukážku na uhradenie pokuty cez poštu a je vybavené. Poukážky budú mať svoje evidenčné čísla a budú tak nefalšovatelné..Nuž ale to by sa museli v slovenskom parlamente priímať vykonatelné zákony, nie len zákony naoko.
pista43
15.4.2012 15:32 | |
+2 -0
nufak.Absolutne suhlas co si napisal Ale zapamataj si ,ze ludska vynaliezavost je neobmedzena. Napr. Policajt ti povie Bud ti vypisem sek za 50 eur ,alebo hotovost za 20EUR. A si tam kde si bol.
  • «
  • 1
  • »
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie