Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen T-Cross: Prvé oficiálne zábery

VIDEO
Popri zverejnení fotiek viacerých exemplárov vysokého drobca prezradila automobilka aj niektoré detaily.
11 12.07.2018 / Marek Pokrývka

O ďalšej expanzii portfólia SUV z Wolfsburgu sa hovorí takmer tri roky. Pred týždňom im nemecký gigant dal konkrétnejšie kontúry, zverejnil viacero náčrtov zachytávajúcich chystanú novinku menom T-Cross. Tá prekvapila kompletnou zmenou zadnej časti oproti štúdii. Volkswagen teraz zverejnil prvé oficiálne zábery auta, tie však nič nové neprezrádzajú.

Volkswagen opäť avizuje príchod malého SUV menom T-Cross 11 fotografií v galérii Volkswagen opäť avizuje príchod malého SUV menom T-Cross Zdroj: Volkswagen

Komplexná galéria síce obsahuje dynamické i statické fotografie viacerých exemplárov vysokého drobca s dĺžkou 4 107 milimetrov, no všetky disponujú rozsiahlym maskovaním prednej aj zadnej časti. Úplne odhalené sú len 18-palcové disky kolies a predné dvere so spätnými zrkadlami. Na nich môžeme vidieť heslo I am more, čo v preklade z angličtiny znamená „ja som viac“.

Popri zverejnení fotiek prezradila automobilka Volkswagen aj niektoré detaily týkajúce sa malého SUV. Poznáme napríklad objem jeho batožinového priestoru, v základe pôjde o slušných 455 litrov. Sklopenie zadných sedadiel vytvorí 1 281-litrové miesto pre náklad. Okrem zloženia ich bude možné aj posúvať v rozmedzí 15 centimetrov, čo prospeje variabilite interiéru.

Novinka z Wolfsburgu má stáť na rovnakej technike ako Arona 11 fotografií v galérii Novinka z Wolfsburgu má stáť na rovnakej technike ako Arona Zdroj: Volkswagen

Za volantom môžeme podľa tlačovej správy očakávať Active Info Display, na palubnej doske bude tróniť 8-palcová obrazovka multimediálneho systému. Automobilka spomína aj dostupnosť audiosústavy s výkonom 300 wattov. Prezradila tiež možnosť vyberať si spomedzi dvanástich odtieňov laku, chýbať nebude možnosť dvojfarebnej kombinácie ako pri väčšom type T-Roc.

Wolfsburg avizuje svoje najmenšie SUV

Novinka stojaca na rovnakej platforme ako hatchback Polo má masku chladiča evokujúcou Touareg a zaujímavé koncové svetlá.

O technickej stránke oficiálne nevieme takmer nič, VW spomína akurát modulárnu architektúru. Bezpochyby pôjde o platformu MQB A0. Novinka využije rovnaký základ ako obdobne veľký Seat Arona, s čím bude súvisieť aj príbuzná ponuka motorov. Pod kapotou sa objaví litrový benzínový trojvalec, väčší agregát menom 1.5 TSI i turbodiesel. Už dnes je jasné, že pohon 4x4 zostane mimo hry. Ďalšie detaily sa pravdepodobne budeme dozvedať v najbližších týždňoch.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×