Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

DS3 Sportback má evokovať väčšieho brata

Druhá generácia bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca, stáť má na modulárnej platforme CMP. Dátum premiéry známy nie je.
8 2 príspevky 12.07.2018 / Marek Pokrývka

Historická kniha automobilov odhalených predčasne vďaka materiálom slúžiacim na patentovanie dizajnu dostala v týchto dňoch ďalšiu kapitolu. Postaral sa o to únik obrázkov nástupcu hatchbacku DS3, ktorý má dostať prívlastok Crossback a mierne vyššiu karosériu. Viacerými prvkami má evidentne evokovať podstatne väčšieho súrodenca označeného číslom sedem.

Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS 8 fotografií v galérii Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS Zdroj: Autoevolution

Ako môžeme vidieť, druhá generácia dé-es-trojky bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca. Francúz dostane výrazné LED svetlomety doplnené diódovými pásmi v nárazníku, výraznú masku chladiča s trojrozmernou výplňou a nevšedne tvarované zadné dvere so „zubom“ v dotyku s B-stĺpikom. Vzadu sú pomerne jednoduché svetlá a duo okrúhlych výfukových koncoviek.

Na stránke Autoevolution sa objavil aj počítačom vygenerovaný obrázok interiéru. Chýbajú v ňom sedadlá a niektoré ďalšie detaily, napriek tomu mnohé prezrádza. Výrazný je najmä kosoštvorcový vzor na palubnej doske. Obdobný motív prechádza aj tlačidlami pri radiacej páke, ale susedí tiež s digitálnou prístrojovou doskou. Neodmysliteľným detailom je voľne stojaci displej infotainmentu. Malo by ísť o systém, ktorý využíva aj materský Citroën.

DS7 Crossback: Avantgarda medzi SUV

Nová vlajková loď francúzskej značky nás zaujala originálnym dizajnom. Do predaja sa chystá začiatkom budúceho roka.

DS3 Crossback má stáť na modulárnej platforme CMP, podľa všetkého využije viacero známych pohonných jednotiek. Viac-menej istú budúcnosť má prepĺňaný benzínový trojvalec PureTech s 1,2-litrovým objemom, štvorvalcový benzín 1.6 THP i 1,5-litrový turbodiesel BlueHDi. Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no pravdepodobne sa odohrá ešte počas tohto roka.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×