Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

DS3 Sportback má evokovať väčšieho brata

Druhá generácia bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca, stáť má na modulárnej platforme CMP. Dátum premiéry známy nie je.
8 2 príspevky 12.07.2018 / Marek Pokrývka

Historická kniha automobilov odhalených predčasne vďaka materiálom slúžiacim na patentovanie dizajnu dostala v týchto dňoch ďalšiu kapitolu. Postaral sa o to únik obrázkov nástupcu hatchbacku DS3, ktorý má dostať prívlastok Crossback a mierne vyššiu karosériu. Viacerými prvkami má evidentne evokovať podstatne väčšieho súrodenca označeného číslom sedem.

Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS 8 fotografií v galérii Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS Zdroj: Autoevolution

Ako môžeme vidieť, druhá generácia dé-es-trojky bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca. Francúz dostane výrazné LED svetlomety doplnené diódovými pásmi v nárazníku, výraznú masku chladiča s trojrozmernou výplňou a nevšedne tvarované zadné dvere so „zubom“ v dotyku s B-stĺpikom. Vzadu sú pomerne jednoduché svetlá a duo okrúhlych výfukových koncoviek.

Na stránke Autoevolution sa objavil aj počítačom vygenerovaný obrázok interiéru. Chýbajú v ňom sedadlá a niektoré ďalšie detaily, napriek tomu mnohé prezrádza. Výrazný je najmä kosoštvorcový vzor na palubnej doske. Obdobný motív prechádza aj tlačidlami pri radiacej páke, ale susedí tiež s digitálnou prístrojovou doskou. Neodmysliteľným detailom je voľne stojaci displej infotainmentu. Malo by ísť o systém, ktorý využíva aj materský Citroën.

DS7 Crossback: Avantgarda medzi SUV

Nová vlajková loď francúzskej značky nás zaujala originálnym dizajnom. Do predaja sa chystá začiatkom budúceho roka.

DS3 Crossback má stáť na modulárnej platforme CMP, podľa všetkého využije viacero známych pohonných jednotiek. Viac-menej istú budúcnosť má prepĺňaný benzínový trojvalec PureTech s 1,2-litrovým objemom, štvorvalcový benzín 1.6 THP i 1,5-litrový turbodiesel BlueHDi. Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no pravdepodobne sa odohrá ešte počas tohto roka.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×