Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda: Elektrické SUV príde aj vo verzii RS

Elektromobil rozšíri modelovú rodinu RS, hlavný dôraz má byť kladený na štylistiku a jazdné zážitky. Špičkový variant možno opäť dostane aj Fabia.
6 9 príspevkov 12.07.2018 / Marek Pokrývka

Príchod prvého elektromobilu nesúceho značku Škoda je hotovou vecou. Počas budúceho roka naštartuje Mladá Boleslav svoju éru alternatívnych pohonov plug-in hybridom Superb, začiatkom ďalšej dekády uvedie prvé rýdzo batériové vozidlo. Vychádzať bude z konceptu Vision E. A ako sme sa teraz dozvedeli, dostupné určite nebude v jedinom vyhotovení.

Základom prvého elektromobilu Škoda bude štúdia Vision E 6 fotografií v galérii Základom prvého elektromobilu Škoda bude štúdia Vision E Zdroj: Škoda

Pre britský magazín Autocar sa šéf predaja a marketingu Alain Favey vyjadril, že elektrické vozidlo českého výrobcu príde aj vo verzii RS. Podľa jeho slov však nepôjde nutne o nejaké vyslovene športové vyhotovenie. Hlavný dôraz má byť kladený na štylistiku a jazdné zážitky, aj keď zvýšenie výkonu pravdepodobne bude súčasťou balíka. Na špekulácie o konkrétnych číslach je zatiaľ priskoro.

O technickej stránke elektrického SUV ešte veľa nevieme. Celkom jednoznačné je, že bude stáť na koncernovej platforme MEB. V prípade štúdie Vision E spomínala Škoda najvyšší výkon 225 kW (306 k) a maximálny dojazd 500 kilometrov na jedno nabitie. Finálne čísla asi budú podobné, v prípade športovo koncipovaného variantu sa môžu meniť. Jeho spustenie sa čaká v roku 2022.

Škoda stanovila rekord na Nürburgringu

Česká automobilka splnila svoj sľub, Kodiaq RS pasovala za najrýchlejšie sedemmiestne SUV na svete.

Prvý český elektromobil teda rozšíri modelovú rodinu RS, v ktorej momentálne figuruje iba Octavia. Onedlho sa do nej pridá už dlhšie avizovaný Kodiaq. Postupne môže mať skupina štyroch členov, špičkový variant totiž možno opäť dostane aj Fabia. Túto možnosť Favey nevylúčil. Naznačil pritom, že v prípade realizácie špičkového vyhotovenia hatchbacku by mohlo využiť hybridný pohon. Mimo hry pritom nezostáva ani Karoq.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×