Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti avizuje najdrahšie auto histórie

Exkluzívny produkt menom Divo bude pravdepodobne na okruhu ako doma, vyznačovať sa má nižšou hmotnosťou a vysokým prítlakom.
2 11.07.2018 / Marek Pokrývka

V máji začali internetom kolovať zvesti o ďalšom vyhotovení Bugatti Chiron a pár dní dozadu sa objavilo jeho meno. Zákulisné informácie hovorili o označení Divo. Nešlo o nepodložené fámy, automobilka ich rýchlo potvrdila. Namiesto prívlastku však dané slovo použila ako plnohodnotné modelové označenie. Nepôjde teda o variant existujúceho auta (ako vlani odhalený Chiron Sport), ale formálne samostatný produkt.

Exkluzívna novinka má byť orientovaná najmä na okruhovú jazdu 2 fotografie v galérii Exkluzívna novinka má byť orientovaná najmä na okruhovú jazdu Zdroj: Bugatti

Elitná dcéra koncernu Volkswagen zvyčajne pomenúva svoje vozidlá po francúzskych pretekároch z dávnej minulosti. Novinka nie je výnimkou. Svoje priezvisko jej prepožičal Albert Divo, ktorý značke priniesol dve víťazstvá na súťaži Targa Florio. Jeho odkaz zhmotní skutočne exkluzívny produkt. Bugatti totiž prezradilo, že pripravuje iba 40 kusov.

Výnimočnosť tohto modelu podčiarkne jeho cena. Ako sme sa dozvedeli z tlačovej správy, pôjde o rovných 5 miliónov eur! Ešte k tomu bez dane. Kde sú tie časy, kedy Veyron odvážne zablúdil do sedemciferného teritória... Dnes je trh s pojazdnými klenotmi úplne inde. Bugatti mu chce opäť kraľovať, s projektom Divo avizuje najdrahšie auto histórie. Ešte asi dvakrát viac vraj stál Rolls-Royce Sweptail. V jeho prípade však nešlo ani o malosériový výrobok, ale o unikát vytvorený presne podľa želaní majiteľa.

Aerodynamika novinky možno pripomenie koncept typu Chiron 2 fotografie v galérii Aerodynamika novinky možno pripomenie koncept typu Chiron Zdroj: Bugatti

Molsheim to síce navonok nepriznal, no novinka bude nepochybne vychádzať z typu Chiron. Mnohými detailmi sa však odlíši. Divo dostane rozdielny dizajn s dôrazom na aerodynamický prítlak a taktiež výrazne ľahšiu konštrukciu, vďaka ktorej má byť schopné generovať väčšie preťaženie v zákrutách. Na pretekárskom okruhu bude podľa všetkého ako doma.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Neoficiálne zdroje pridávajú ďalšie detaily. Vozidlo údajne využije prevodovku z motoršportu, vďaka ktorej akceleráciou prekoná svojho súrodenca. Na druhej strane má mať nižšiu maximálnu rýchlosť. Na potvrdenie alebo vyvrátenie týchto informácií si musíme počkať. Bugatti Divo bude mať premiéru 24. augusta na stretnutí automobilovej smotánky The Quail v Kalifornii.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×