Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat expanduje: Ďalším trhom bude Čína

Španielska automobilka sa v poslednom čase netají tým, že sa jej v posledných rokoch darí omnoho lepšie než v minulosti. Časom môže prísť ešte väčší úspech, pred Seatom totiž stojí nová výzva.
2 11.07.2018 / Filip Kadlečík

Dá sa povedať, že Seat sa v hodine dvanástej zachránil vydareným modelom Leon. Do jeho nástupu firma prešľapovala na mieste a stratila svoj drive a šarm. Teraz, zdá sa, všetko funguje ako dobre namazaný stroj. Svedčí o tom napríklad aj vznik divízie Cupra, ktorá sa bude sústrediť na produkciu športových automobilov.

Na podpise memoranda o spolupráci sa zúčastnila aj Angela Merkelová 2 fotografie v galérii Na podpise memoranda o spolupráci sa zúčastnila aj Angela Merkelová Zdroj: Seat

Pred Španielmi teraz okrem rozbehu imidžovej dcérskej firmy stojí aj ďalšia výzva. Seat totiž smeruje do Číny. Slávnostné memorandum v pondelok so spoločnosťami Volkswagen Group China a Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC) podpísal Luca de Meo, predseda predstavenstva Seatu na slávnostnej ceremónii v Berlíne.

Seat sa na spolupráci JAC Volkswagen Automotive podieľal už viac než rok, čínskym produktom dával svoje know-how v oblasti dizajnu. Teraz sa hovorí o globalizácii značky či urýchlenom vývoji elektrického automobilu. Španieli totiž spolu s VW Group China a JAC na ďalekom východe vybuduje výskumné a vývojové centrum zamerané na elektrické automobily, konektivitu a technológie pre autonómnu jazdu.

Seat nás potešil: Značka Cupra je pre fajnšmekrov

Seat prednedávnom prekvapil celý motoristický svet. Zverejnil totiž prvé informácie o úplne novej značke, ktorá zabojuje o priazeň klientov. Cupra na to má predpoklady - presvedčil nás o tom jej...

Finálnym produktom by mala byť aj výkonná platforma elektrického automobilu na batérie. Pre značku tako takú je dôležitý aj fakt, že sa jej týmto krokom otvára prístup na obrovský čínsky trh. Importu by už nič brániť nemalo a očakáva sa, že Seat na neho nastúpi v rokoch 2020 resp. 2021.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×