Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Číňania postavia v Nemecku fabriku na batérie

Čínsky výrobca CATL postaví v Nemecku veľkú fabriku na batérie pre elektromobily. Produkciu ponúkne všetkým výrobcom na európskom kontinente.
1 príspevok 11.07.2018 / TASR

Postavením závodu na výrobu batérií pre autá na elektrický pohon v Durínsku sa podľa krajinského ministra hospodárstva Wolfganga Tiefenseeho dosiahne v Nemecku prelom v elektromobilite. Minister v pondelok (9.7.) v Berlíne povedal, že do spolkovej krajiny príde s investíciou čínsky výrobca CATL. Je to vysoko efektívny podnik so svojím know-how.

Okrem toho pri Erfurte vznikne stredisko, ktoré sa bude venovať výskumu a vývoju batérií pre autá s elektrickým pohonom. Poloha závodu na výrobu autobatérií v strednej Európe, infraštruktúra, ktorá bude k dispozícii, a voľná vysokokvalifikovaná pracovná sila - to sú podľa krajinského ministra všetko plusy pre prvý závod CATL v Európe.

Čínska firma ponúkne svoje lítiovo-iónové batérie všetkým výrobcom elektrických áut na kontinente. Bude dodávať aj batérie na uchovávanie elektrickej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov.

(TASR)


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×