Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Číňania postavia v Nemecku fabriku na batérie

Čínsky výrobca CATL postaví v Nemecku veľkú fabriku na batérie pre elektromobily. Produkciu ponúkne všetkým výrobcom na európskom kontinente.
1 príspevok 11.07.2018 / TASR

Postavením závodu na výrobu batérií pre autá na elektrický pohon v Durínsku sa podľa krajinského ministra hospodárstva Wolfganga Tiefenseeho dosiahne v Nemecku prelom v elektromobilite. Minister v pondelok (9.7.) v Berlíne povedal, že do spolkovej krajiny príde s investíciou čínsky výrobca CATL. Je to vysoko efektívny podnik so svojím know-how.

Okrem toho pri Erfurte vznikne stredisko, ktoré sa bude venovať výskumu a vývoju batérií pre autá s elektrickým pohonom. Poloha závodu na výrobu autobatérií v strednej Európe, infraštruktúra, ktorá bude k dispozícii, a voľná vysokokvalifikovaná pracovná sila - to sú podľa krajinského ministra všetko plusy pre prvý závod CATL v Európe.

Čínska firma ponúkne svoje lítiovo-iónové batérie všetkým výrobcom elektrických áut na kontinente. Bude dodávať aj batérie na uchovávanie elektrickej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov.

(TASR)


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×