Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pikes Peak: Ako ho preletel elektromobil VW

TOP VIDEO
Napriek ohromnej rýchlosti pôsobí záznam nudne, podpísala sa pod to aj absencia nespevneného povrchu.
6 príspevkov 10.07.2018 / Marek Pokrývka

Koncom júna stanovil Volkswagen nový rekord na svetoznámych pretekoch do vrchu. Stal sa víťazom aktuálneho ročníka Pikes Peak, pričom to zvládol čisto na elektrickú energiu. Osemminútovú hranicu pokoril pilot Romain Dumas na monoposte postavenom na jediný účel. Nemecký gigant teraz zverejnil zábery zo vzduchu na kopec zachytávajúce, ako ho jeho špeciál preletel.

Volkswagen pokoril rekord na Pikes Peak

Romain Dumas dokázal na elektromobile s výkonom 500 kW (680 k) takmer dvadsaťkilometrovú trať zdolať v priebehu 7 minút, 57 sekúnd a 148 tisícin.

Napriek ohromnej reálnej rýchlosti pôsobí elektromobil na videu nudne. Z helikoptéry totiž jeho zrýchlenie nemožno dobre vnímať a bzučanie pohonu situáciu nezachraňuje. Pod nemastný-neslaný záznam z dielne VW sa však podpísala aj absencia nespevneného povrchu. Slávna trať je už pár rokov kompletne vyasfaltovaná, čo prospelo rýchlosti i bezpečnosti súťažiacich. Diváckej atraktivite to však naopak uškodilo. Stačí si spomenúť na legendárnu víťaznú jazdu Ariho Vatanena, ktorý so špeciálom Peugeot 405 T16 vymetal zákruty Pikes Peak v sprievode revúceho štvorvalca a obrovských kúdolov prachu...


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×