Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dähler sa medzi prvými pustil do BMW X2

Mníchovská novinka si obliekla čiernu so sivou, 21-palcové ráfiky a znižujúce pružiny. Pri štyroch motoroch došlo k zlepšeniu parametrov.
12 10.07.2018 / Marek Pokrývka

Jedným z horúcich artiklov aktuálneho portfólia bavorskej automobilky je typ X2. Dynamickejšie štylizovaného súrodenca úspešnej iks-jednotky už možno vídať aj na slovenských cestách a postupne začína navštevovať dielne tunerov. Medzi prvými sa do malého BMW pustil Dähler. Prináša decentný balík zásahov, ktorý neobišiel ani techniku.

BMW X2 prešlo tuningovou kúrou v spoločnosti Dähler 12 fotografií v galérii BMW X2 prešlo tuningovou kúrou v spoločnosti Dähler Zdroj: Dähler

Karosériu mníchovskej novinky nechal tuner nedotknutú, no obliekol ju do kombinácie čiernej so sivou. Súčasťou tejto schémy je aj fólia opticky znižujúca čelné sklo. V rovnakom štýle sú upravené svetlomety, kým logá Mníchova na koncovom stĺpiku nahradil symbol úpravcu. Najzásadnejšou zmenou sú disky kolies. Sú ešte väčšie než v sériovom stave, Dähler stavil na kúsky s priemerom 21 palcov.

BMW X2 prichádza oficiálne na scénu

Najmladší člen mníchovského portfólia vychádza z typu X1, odlišuje sa prepracovanou karosériou. K dispozícii bude s tromi štvorvalcami.

Popri veľkých ráfikoch dostal podvozok aj sadu znižujúcich pružín, ktoré môžu doplniť aj špecifické tlmiče. V ponuke sú pevné i nastaviteľné kúsky. Spoločnosť okrem toho prichystala ladený výfuk a odlišné dáta pre riadiacu jednotku verzií 18i, 20i, 18d a 20d, pri všetkých došlo k zlepšeniu parametrov. Napríklad posledný menovaný diesel má vďaka softvéru výkon 162 kW (220 k) a krútiaci moment 450 Nm. Objednávky úprav chcú Nemci čoskoro začať prijímať, jednotlivé ceny zatiaľ neprezradili.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×