Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cadillac asi pripravuje futuristické kupé

Na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci vozidlo, ktoré sa v značnej miere inšpirovalo konceptom Escala.
6 10.07.2018 / Marek Pokrývka

Po príchode tretej generácie sedanu CTS bez ďalších variantov karosérie a tichom predvlaňajšom vyradení plug-in hybridu ELR zostalo v portfóliu značky Cadillac jediné kupé. Neoficiálne zdroje však tvrdia, že aj dvojdverový model ATS čoskoro skončí. Namiesto neho asi firma pripravuje celkom nové vozidlo. Jeho dizajn už pravdepodobne poznáme, za čo môžu uniknuté materiály.

Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil 6 fotografií v galérii Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil Zdroj: Cadillac Society

Ako upozornila fanúšikmi spravovaná stránka Cadillac Society, na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci bližšie nešpecifikované vozidlo amerického výrobcu. Jednoznačne ukazuje prítomnosť jedného páru dverí. Evidentné je taktiež to, že po dizajnovej stránke sa auto v značnej miere inšpirovalo atraktívnym konceptom Escala. Je teda dosť futuristické.

Cadillac Escala: Luxusný liftback s V8

Americký koncept má klesajúcu strechu, bezrámové dvere a v porovnaní so sériovým typom CT6 rázvor dlhší o takmer trinásť centimetrov.

Kupé disponuje tenučkými svetlometmi, typickou maskou chladiča a veľkými otvormi v nárazníku. Má plynulo klesajúcu strechu, ktorá prechádza do spojlera na veku batožinového priestoru lemovaného diódovými linkami, difúzorom a centrálnym zakončením výfukového potrubia. Namiesto klasických spätných zrkadiel má Cadillac iba kamery. Ich prítomnosť naznačuje, že by mohlo ísť len o štúdiu. Podľa spomínaného webu je najpravdepodobnejším kandidátom predobraz sériového modelu CT5. Na verdikt si ešte počkáme, trvať to môže pokojne dlhé mesiace.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×