Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota ukáže v Goodwoode oživenú Supru

Japonské kupé vzniklo v spolupráci s BMW a asi dostane nemecký šesťvalec poháňajúci zadné kolesá. Do predaja má prísť začiatkom budúceho roka.
2 09.07.2018 / Marek Pokrývka

Vo štvrtok otvorí svoje brány Festival rýchlosti, ktorého zakladateľom je vojvoda Charles Gordon-Lennox sídliaci v britskom Goodwoode. Na jeho hornatom pozemku sa podujatie odohráva. Tento ročník prinesie opäť ohromne pestrú zmes automobilov, silnú reprezentáciu tam bude mať napríklad Toyota. Predvedie tam svojho víťaza z Le Mans, Yaris vo verziách GRMN i WRC a tiež ženevský exponát typu Supra v pretekárskom oblečení. To však nie je všetko, o čom firma informovala vopred.

Z pretekárskeho konceptu odvodí Toyota čoskoro sériový model 2 fotografie v galérii Z pretekárskeho konceptu odvodí Toyota čoskoro sériový model Zdroj: Toyota Prostredníctvom sociálnych sietí dala japonská automobilka svetu na známosť, že na exkluzívnej akcii ukáže oživenú Supru aj v sériovej forme. Zatiaľ to avizovala prostredníctvom dvoch fotiek. Ich spoločným rysom je výrazná geometrická kamufláž z červenej, bielej, čiernej a sivej farby, na ktorej sa nachádza logo tímu Toyota Gazoo Racing a kódové označenie generácie A90.

Napriek maskovaniu je evidentné, že znovuzrodená ikona značky bude mať diódové svetlomety a dlhú prednú kapotu. Aj vzadu sa objavia LED moduly zastrešené výrazným spojlerom na veku batožinového priestoru. Aerodynamicky mu má pomáhať rozdelený difúzor, po ktorého bokoch sú viditeľné výfukové koncovky. Kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi sú odhalené.

Zatiaľ nie je jasné, či bude Supra niesť kamufláž, alebo sa jej zbaví 2 fotografie v galérii Zatiaľ nie je jasné, či bude Supra niesť kamufláž, alebo sa jej zbaví Zdroj: Toyota

Toyota doposiaľ o technickej stránke povedala iba to, že využije klasický recept. Teda vpredu uložený radový šesťvalec poháňajúci zadné kolesá. Keďže na vývoji novinky spolupracovali Japonci s bavorskými kolegami, ktorí na spoločnej platforme chystajú roadster Z4, pôvod motora bude možno nemecký. Neoficiálne zdroje hovoria o výkone 246 kW (335 k) a krútiacom momente 500 Nm.

Toyota Supra: Návrat vo forme pretekára

Sériovú formu piatej generácie môžeme očakávať v priebehu budúceho roka, Japonci s kupé pravdepodobne skutočne plánujú súťažiť.

Zákulisné informácie avizujú tiež dostupnosť viacerých vyhotovení, okrem základu sa majú v ponuke údajne objaviť verzie GR Sport a GRMN. Tie budú silnejšie a zároveň drahšie. V prípade štandardného modelu sa spomína čiastka 54-tisíc eur, na jej potvrdenie si však ešte počkáme. Predaj sa má začať až v budúcom roku. Jasný nie je ani dátum kompletnej premiéry, v Goodwoode sa môže Supra ukázať ešte s kamuflážou. Tak to urobil napríklad francúzsky Renault s ostrým modelom Mégane R.S. na minuloročnom podujatí.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×