Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes načrtol kabínu novej triedy GLE

Ďalšia generácia SUV prinesie najnovšiu verziu rozhrania MBUX, premiéru bude mať pravdepodobne v októbri.
6 09.07.2018 / Marek Pokrývka

V portfóliu trojcípej hviezdy sa písmená GLE objavili koncom roka 2014. Napriek relatívne nízkemu veku čaká nositeľa tohto označenia čoskoro generačná výmena, nakoľko svoje aktuálne meno dostal len v rámci faceliftu. V skutočnosti oslávilo vozidlo pôvodne známe ako ML už siedme narodeniny. Na jeho nástupcu pravdepodobne nebudeme čakať dlho, Mercedes už naň začal lákať.

Toto sú základné rysy interiéru budúcej generácie veľkého SUV 6 fotografií v galérii Toto sú základné rysy interiéru budúcej generácie veľkého SUV Zdroj: Mercedes-Benz

Prvým dielikom skladačky sú skice interiéru. Stuttgart načrtol kabínu novej triedy GLE prostredníctvom viacerých obrázkov, na ktorých môžeme vidieť palubnú dosku so zaujímavým zaoblením prechádzajúcim do panelov dverí. Jasné kontúry má tiež centrálna konzola nesúca podľa všetkého len málo tlačidiel. Obsahovať môže veľké držadlá, no sú len na dvoch náčrtoch.

Mercedes triedy C: Facelift išiel do hĺbky

PRVÁ JAZDA Bestseller nemeckej značky síce prešiel iba detailnými úpravami dizajnu, no má až 80% novej elektroniky a tiež celkom nové štvorvalce.

Spomedzi ceruzkou načrtnutých liniek vystupuje dvojica vedľa seba stojacich veľkých obrazoviek, ktorá evidentne dostane tenké rámy. Tento prvok je dnes charakteristický pre autá Mercedes-Benz. Ďalšia generácia SUV prinesie najnovšiu verziu rozhrania, pôjde o systém MBUX uvedený triedou A a zobrazovaný na dvoch displejoch. Pravdepodobne budú mať priemer 12,3 palca. Miesto odhalenia triedy GLE zatiaľ nie je známe, no asi sa odohrá v októbri na parížskom autosalóne.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×