Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo očakáva ďalší rekordný rok

Volvo sa už vlani mohlo tešiť z rekordného predaja. Úspešná prvá polovica tohto roka naznačuje, že tento rekord nebude mať dlhé trvanie a Volvo ho pokorí už tento rok.
09.07.2018 / TASR

Automobilka Volvo Cars predala v 1. polroku rekordných viac než 317 600 vozidiel. Výsledok za prvých šesť mesiacov tak švédsku firmu nasmeroval k ďalšiemu rekordnému roku po roku 2017, keď spoločnosť predala vyše 571 000 áut.

Automobilka koncom tohto týždňa oznámila, že za šesť mesiacov predala 317 639 vozidiel. V porovnaní s 1. polrokom minulého roka to znamená rast o 14,4 percenta. To signalizuje, že za celý rok by firma mala prekonať rekordný predaj z roku 2017, ktorý predstavoval 571 577 vozidiel.

K výsledku za 1. polrok prispeli všetky kľúčové trhy spoločnosti, Čína, USA aj Európa. V Číne vzrástol predaj medziročne o 18,4 percenta a v USA sa predaj zvýšil o 39,6 percenta.

Rast zaznamenala spoločnosť aj na európskom trhu, aj keď nie taký výrazný. V porovnaní s 1. polrokom 2017 sa predaj áut švédskej firmy zvýšil o 5,7 percenta. Celkovo však v Európe predáva spoločnosť najviac áut a takmer šesťpercentný rast predaja zvýšil počet predaných vozidiel na 164 480. Predaj v Číne dosiahol 61 480 vozidiel a v USA 47 622 áut.

(TASR)


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×