Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota GT86 dostala variant GR Sport

Od štandardnej osemdesiatšestky sa novinka odlišuje modifikovaným bodykitom. Interiér zostal zachovaný, pod kapotou je všetko po starom.
12 2 príspevky 07.07.2018 / Marek Pokrývka

Toyota momentálne intenzívne pretláča do povedomia značku Gazoo Racing, ktorá má korene v motoršporte. Skratku tohto mena plánuje používať pri výkonných modeloch. Aktuálne ju už nesie Yaris GRMN a nasledovať by mala podľa zákulisných informácii aj nová Supra. Pridáva sa tiež typ GT86. Táto japonská hračka pre dospelých dostala variant GR Sport, ktorý sa práve začína predávať na domácom trhu.

Karoséria malého kupé je vybavená viacerými čiernymi komponentmi 12 fotografií v galérii Karoséria malého kupé je vybavená viacerými čiernymi komponentmi Zdroj: Toyota

Od štandardnej osemdesiatšestky sa novinka odlišuje modifikovaným bodykitom, ktorý obsahuje veľký predný spojler a naň nadväzujúce nadstavce prahov. Vzadu sa objavila veľká lišta na veku batožinového priestoru. Všetky dielce majú čierny finiš, rovnako ako časti predných blatníkov a špecifické sedemnásťpalcové disky kolies. Tie môžu byť doplnené čiernym, bielym alebo červeným lakom karosérie.

Červenú farbu nesú strmene brzdového systému Brembo. Interiér zostal vo veľkej miere zachovaný, najväčšou zmenou je použitie volantu s menším priemerom. Nechýba na ňom logo GR. To nájdeme aj na štartovacom tlačidle či upravenej prístrojovej doske, ktorej súčasťou je biely otáčkomer.

Najluxusnejší model Toyota ide do predaja

Japonský ekvivalent modelov Rolls-Royce kombinuje retro prvky s modernými detailmi, poháňa ho päťlitrový osemvalec s elektromotorom.

Pod kapotou modelu GT86 je všetko po starom, fanúšikovia značky Toyota si posilnenie dvojlitrového boxera stále nevymodlili. Atmosférický štvorvalec sa naďalej neodlepil od hranice dvesto koní. Jedinou technickou zmenou je zadná rozpera, ktorá zvyšuje tuhosť karosérie. V rámci programu GR Parts si ju možno spolu s množstvom ďalších komponentov zakúpiť aj samostatne. Kompletne vybavený model GR Sport stojí na japonskom trhu 3,78 milióna jenov, čo je v prepočte asi 29-tisíc eur. O príchode týchto noviniek na európske brehy sa zatiaľ nehovorí.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×