Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cayman GT4 ponaháňal RingTaxi BMW M3

TOP VIDEO
Špičková verzia dvojmiestneho Porsche dala rýchlemu Bavorovi zabrať, všetko nakrútila kamera na palube kupé.
06.07.2018 / Marek Pokrývka

Verejné jazdy na svetoznámom okruhu Nürburgring nemusia záujemcovia nutne absolvovať na vlastnom automobile, možností je viac. Okrem zapožičania iného vozidla je tu služba RingTaxi. Vďaka nej môžu ľudia okúsiť Zelené peklo aj zo sedadla spolujazdca, pričom za volantom je profesionál schopný vytlačiť z auta maximu. Tradične ide o športové modely BMW.

Starý sedan Dacia sa postavil silnému BMW

Okrem tváre z modernejšej verzie disponuje upravený automobil prepĺňaným 1,8-litrovým srdcom s porciou asi 368 kW (500 k).

V súčasnosti jazdia na polygóne sedany M3. Jeden z nich sa nedávno stretol s vyrovnaným súperom, na trati ho ponaháňal Cayman GT4. Špičková verzia dvojmiestneho Porsche dala rýchlemu Bavorovi zabrať. Viackrát sa na neho tesne dotiahla, na predbehnutie to však nebolo. Takmer deväť minút strávila dvojica spolu častým obiehaním ostatných účastníkov okruhových jázd. Všetko nakrútila kamera na palube kupé a záznam doplnený údajmi z telemetrie určite stojí za pozornosť.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×