Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi e-tron: Ďalšie detaily a fotky interiéru

Nemecké elektrické SUV bude prvým sériovým automobilom, ktorý nahradí spätné zrkadlá kamerami a interiérovými displejmi.
31 1 príspevok 06.07.2018 / Marek Pokrývka

Koncom augusta odhalia štyri kruhy dôležitý produkt. Na bruselskej pôde stiahnu plachtu zo svojho prvého elektrického SUV, ktoré bude podľa všetkého niesť jednoduché označenie e-tron. Na jeho príchod nás Audi dlhodobo pripravuje. Niekoľko mesiacov dozadu vydalo prvé oficiálne zábery prototypu, teraz k nim pridalo množstvo ďalších. Okrem toho ukázalo aj fotky interiéru.

Audi e-tron bude mať svetovú premiéru 30. augusta 31 fotografií v galérii Audi e-tron bude mať svetovú premiéru 30. augusta Zdroj: Audi

Nová galéria ukazuje vozidlo na rôznych miestach Európy a zachytáva ho aj pri nabíjaní. Ide o exemplár s rovnakou čierno-bielo-oranžovou kamuflážou ako predtým. Na viacerých fotkách však môžeme vidieť odlišný dizajn kolies a pozornému oku neunikne ani ďalší zásadný detail. Spätné zrkadlá nahradili kamery. Nemecký elektromobil má byť prvým sériovým automobilom, ktorý siahne po tomto riešení. Malo by to prospieť aerodynamickým vlastnostiam i súvisiacej akustike.

Obraz z elektronických očí bude Audi premietať na 7-palcové OLED displeje, ktoré sú súčasťou obloženia dverí. Môžeme to vidieť na fotografiách kabíny s povedomou architektúrou a trojicou veľkých obrazoviek. Digitálnemu prístrojovému panelu sekunduje infotainment, pomocou dotyku sa ovláda tiež klimatizácia. Doposiaľ nepoužitý dizajn dostalo ovládanie prevodovky.

Sedempalcové obrazovky sú súčasťou obloženia dverí 31 fotografií v galérii Sedempalcové obrazovky sú súčasťou obloženia dverí Zdroj: Audi

Popri zverejnení fotografii prezradilo Audi aj ďalšie oficiálne detaily. Prezradilo napríklad, že v príplatkovom vybavení elektromobilu sa objaví ozvučenie Bang & Olufsen so 16 reproduktormi a výkonom 705 wattov. Taktiež vyzdvihuje priestrannosť interiéru. Vozidlo má rázvor 2 928 milimetrov a v rámci svojej kategórie má poskytovať piatim pasažierom nevídane veľa miesta.

Elektrické SUV Audi sa blíži do finále

Nemecký elektromobil nebude mať také ostré tvary ako štúdia, tvarovo je vozidlo hotové. Jeho odhalenie je naplánované na 30. augusta.

Ingolstadt sa už v minulosti chválil tým, že e-tron koeficientom aerodynamického odporu s hodnotou 0,28 výrazne prekonáva súperov. Poznáme tiež maximálny dojazd. Kým pri premiére konceptu sa spomínalo 500 kilometrov, aktuálne hovorí Audi o štyroch stovkách. Ide však o údaj podľa normy WLTP. Naplnenie batérie má zabrať iba pol hodiny, no treba na to nabíjačku s výkonom 150 kW. Viac podrobností sa dozvieme v ďalších týždňoch. Kampaň týkajúca sa prvého elektrického SUV Audi bude pokračovať až do debutu 30. augusta, sériové kusy majú byť na cestách začiatkom budúceho roka.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×