Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Bronco: Klasický off-road v TOP forme

VIDEO
Nová generácia modelu Bronco je na spadnutie, nezaškodí však ani ohliadnuť sa za minulosťou. Retro off-roadu nadšenci vrátili pôvodný šarm i eleganciu. Na výsledku si dali záležať.
10 2 príspevky 30.06.2018 / Filip Kadlečík

Spojenie moderny a retra nemusí vždy dopadnúť dobre, tu však ide o výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo. Firma Icon sa pustila do staručkého Fordu Bronco aby z neho vytvorila automobil s označením Old School BR. Vyzerá famózne v interiéri i exteriéri a navyše prichádza s niekoľkými prekvapivými prvkami.

Na prvý pohľad staručké Bronco skrýva modernú techniku a parádny technický stav 10 fotografií v galérii Na prvý pohľad staručké Bronco skrýva modernú techniku a parádny technický stav Zdroj: Icon

Exteriér by každý považoval za klasický a úplne pôvodný, pravdou však je, že takto vyzerajúce Bronco nikdy neopustilo výrobnú linku. Dôvodom je fakt, že diely Old School BR síce sú pôvodné a zreštaurované, no pochádzajú z viacerých verzií off-roadu. V spoločnosti Icon totiž chceli vytvoriť ultimátne Bronco, ktoré bude mať to najlepšie z každého prevedenia.

Čistý retro vzhľad nenarúša ani fakt, že automobil má diódové svetlá. V podobnom duchu symbiózy moderny a retra sa nesie aj minimalistická kabína. Na prvý pohľad by ste tu našli máločo aktuálne, v skutočnosti sa však v lakťovej opierke nachádza rádio firmy Kenwood, ktoré obsahuje aj GPS modul či parkovaciu kameru. Takéto decentné zapracovanie je famózne.

Vzkriesený Ford Bronco: Ako môže vyzerať?

Modrý ovál chystá šiestu generáciu vozidla, ktorým chce zaútočiť na Jeep Wrangler. Fanúšikovia vytvorili vizualizácie jeho možného vzhľadu.

Agilný teréniak na to možno nevyzerá, no brzdou cestnej premávky rozhodne nebude. Pod jeho kapotou totiž sídli päťlitrový vidlicový osemvalec ladený na 317 kW (432 k). Spojený môže na želanie byť s päťstupňovým manuálom alebo štvorstupňovým automatom. Za zmienku stoja aj šesťpiestikové brzdy prednej a štvorpiestikové brzdy zadnej nápravy. Cena Old School BR zatiaľ nie je známa.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×