Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.
24 23.06.2018 / Marek Pokrývka

Maranello už dlhé roky dominuje rebríčkom najdrahších automobilov. V prvej stovke síce nájdeme aj mnohé iné značky, ale podiel talianskych žrebcov je bezkonkurenčne najvyšší. Patrí medzi ne aj absolútna jednotka. Tou sa len niekoľko týždňov dozadu stalo Ferrari 250 GTO, ktoré malo zmeniť majiteľa za takmer 69 miliónov eur. Čoskoro sa k nemu pridá ďalší extra vzácny kus.

Hodnotu tohto Ferrari 250 GTO odhadujú na 45 miliónov dolárov 24 fotografií v galérii Hodnotu tohto Ferrari 250 GTO odhadujú na 45 miliónov dolárov Zdroj: RM Sotheby's

Na augustovej aukcii v Monterey bude spoločnosť RM Sotheby’s hľadať majiteľa pre kupé z roku 1962, ktoré nesie rovnaké modelové označenie ako kráľ štatistík. Navonok sa však od neho odlišuje. Ako tretí vyrobený kus síce pôvodne vyzeralo rovnako, no v roku 1964 sa oblieklo do upravených plechov z pera spoločnosti Carozzeria Scaglietti známych ako Series II.

Keďže táto konverzia sa odohrala ešte v 60. rokoch a bola vykonaná vo fabrických podmienkach, nie je z hľadiska originality exemplára s kódom 3413 GT žiadnym problémom. Skôr naopak. Zástupcov druhej série je ešte menej než tých pôvodných, tento má navyše bohatú históriu. V prvom roku svojho života s ním Edoardo Lualdi-Gabardi vyhral taliansky šampionát GT vďaka 9 triumfom z 10 pretekov. Vozidlo následne predal a jeho ďalší majitelia s ním zvíťazili na súťaži Targa Florio v rokoch 1963 i 1964. Jedným z nich bol vlastník známej firmy vyrábajúcej šperky Bulgari.

Ferrari 250 GTO: Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Kupé nesúce výrobný kód 4135 GT debutovalo na 24-hodinových pretekoch v Le Mans je výnimočne zachovalé a má bohatú históriu.

Ferrari nemalo nikdy nehodu a taktiež nemuselo ani raz odstúpiť pre technické problémy. Z veľkej časti je dnes v pôvodnom stave. Aj preto odborníci z RM Sotheby’s predpokladajú, že môže prepísať históriu. Jeho hodnotu odhadujú na vyše 45 miliónov dolárov (38,6 milióna eur). Danou sumou síce ani zďaleka nedočiahne na úplnú jednotku, no tá sa predala prostredníctvom súkromnej transakcie. Tento model 250 GTO môže držať prvenstvo v rámci verejných dražieb.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×