Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Navigácia v aute pred 40 rokmi? Dalo sa to

TOP VIDEO
Automobily so zabudovanou navigáciou dnes už nie sú ničím výnimočným. Práve naopak, túto možnosť obľubuje čoraz viac vodičov. Ako to však bolo pred štyrmi dekádami? Mohli sa šoféry nechať navádzať aj vtedy?
22.06.2018 / Filip Kadlečík

Navigácia v osobných automobiloch sa už dnes pomaly stáva štandardom. Čoraz viac šoférov pri kúpe nového vozidla v konfigurátore zaškrtne aj túto možnosť. Nie je to však tak dávno, keď bol jediným spoľahlivým pomocníkom pri cestách do neznáma kvalitný autoatlas či rada okolia.

Neuveríte: Toto sa deje s kradnutými navigáciami

Čakanie sa vyplatilo. V druhej polovici novembra bola z testovacieho vozidla kolegov odcudzená navigácia so sledovacím zariadením. Za 71 dní precestovala 18 000 kilometrov. Neuveríte, kam sa až...

Aj pred štyrmi dekádami sa však už experimentovalo s hlasovým navádzaním vo vozidle. Vidieť ho v praxi môžete na priloženom videu. Pokyny k ceste sú prednahraté na magnetickej páske a spúšťajú sa na základe prejdenej vzdialenosti. Až na obmedzujúci fakt, že sa daná kazeta týka iba konkrétnej cesty, ide o veľmi šikovné a pritom geniálne jednoduché zariadenie.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×