Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.
8 21.06.2018 / Marek Pokrývka

Počet skromne dimenzovaných SUV v ostatných rokoch ohromne narástol, množstvo obdobne veľkých vozidiel hodných označenia off-road však klesá. Jedným z hŕstky takýchto vozidiel je Suzuki Jimny. Korene tohto japonského drobca siahajú až do roku 1970, napriek tomu sa čoskoro dožije len štvrtej generácie. Automobilka teraz vydala jej prvé oficiálne fotografie.

Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou 8 fotografií v galérii Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou Zdroj: Suzuki

Zverejnenie materiálov bolo iba formalitou. Viaceré obrázky novinky boli publikované ešte vlani koncom augusta a nedávno sa na internete objavili živé fotografie. Medzitým unikli aj ďalšia čiastkové veci. Fotky nesúce pečať výrobcu tak iba potvrdzujú, že malé terénne vozidlo zostáva verné retro vzhľadu. Disponuje nápadne hranatou siluetou a okrúhlymi reflektormi.

Suzuki ukázalo off-road vo viacerých farbách, no všetky spája tmavý povrch blatníkov, nárazníkov či masky chladiča. Kontrastný odtieň má v niektorých prípadoch aj strecha. Interiér obsahuje palubnú dosku s prísne geometrickým štýlom, ktorá však disponuje viacerými modernými prvkami zdedenými od súrodencov. Povedomý je volant, panel klimatizácie i multimediálny systém.

Suzuki Jimny: Samuraj zložil masku

Štvrtá generácia ikonického malého off-roadu s menom Jimny nadväzuje na dizajnovú minulosť. V znamení jednoduchosti sa nesie aj vnútro vozidla.

O technickej stránke zatiaľ oficiálne nevieme takmer nič. Japonci prezradili akurát to, že nové Jimny bude opäť stáť na rebrinovom ráme a dostane trojprvkovú tuhú zadnú nápravu. Rátať môžeme tiež s pripojiteľným pohonom štyroch kolies i redukčnou prevodovkou. Pod kapotou malého terénneho talentu sa podľa zákulisných zdrojov objaví 1,5-litrový štvorvalec, no neprekvapila by nás ani prítomnosť litrového motora Boosterjet. Na detailnejšie informácie si ešte musíme počkať.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×