Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.
8 21.06.2018 / Marek Pokrývka

Počet skromne dimenzovaných SUV v ostatných rokoch ohromne narástol, množstvo obdobne veľkých vozidiel hodných označenia off-road však klesá. Jedným z hŕstky takýchto vozidiel je Suzuki Jimny. Korene tohto japonského drobca siahajú až do roku 1970, napriek tomu sa čoskoro dožije len štvrtej generácie. Automobilka teraz vydala jej prvé oficiálne fotografie.

Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou 8 fotografií v galérii Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou Zdroj: Suzuki

Zverejnenie materiálov bolo iba formalitou. Viaceré obrázky novinky boli publikované ešte vlani koncom augusta a nedávno sa na internete objavili živé fotografie. Medzitým unikli aj ďalšia čiastkové veci. Fotky nesúce pečať výrobcu tak iba potvrdzujú, že malé terénne vozidlo zostáva verné retro vzhľadu. Disponuje nápadne hranatou siluetou a okrúhlymi reflektormi.

Suzuki ukázalo off-road vo viacerých farbách, no všetky spája tmavý povrch blatníkov, nárazníkov či masky chladiča. Kontrastný odtieň má v niektorých prípadoch aj strecha. Interiér obsahuje palubnú dosku s prísne geometrickým štýlom, ktorá však disponuje viacerými modernými prvkami zdedenými od súrodencov. Povedomý je volant, panel klimatizácie i multimediálny systém.

Suzuki Jimny: Samuraj zložil masku

Štvrtá generácia ikonického malého off-roadu s menom Jimny nadväzuje na dizajnovú minulosť. V znamení jednoduchosti sa nesie aj vnútro vozidla.

O technickej stránke zatiaľ oficiálne nevieme takmer nič. Japonci prezradili akurát to, že nové Jimny bude opäť stáť na rebrinovom ráme a dostane trojprvkovú tuhú zadnú nápravu. Rátať môžeme tiež s pripojiteľným pohonom štyroch kolies i redukčnou prevodovkou. Pod kapotou malého terénneho talentu sa podľa zákulisných zdrojov objaví 1,5-litrový štvorvalec, no neprekvapila by nás ani prítomnosť litrového motora Boosterjet. Na detailnejšie informácie si ešte musíme počkať.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×