Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.
14 1 príspevok 20.06.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Mercedes-Benz pripravuje elektrické SUV. Vychádzať bude z konceptu Generation EQ predstaveného v roku 2016. Pôjde o prvý vlastný produkt novej divízie zameranej na alternatívne pohony, aktuálne prechádza ostrými skúškami. Ako trojcípa hviezda budúci model EQC testuje? Na túto otázku ponúka odpoveď, poodhalila totiž zákulisie vývoja.

Nové elektrické SUV bude mať premiéru pravdepodobne v Paríži 14 fotografií v galérii Nové elektrické SUV bude mať premiéru pravdepodobne v Paríži Zdroj: Mercedes-Benz

Elektromobily sa momentálne nachádzajú v horúcom Španielsku, kde môžu byť vystavené teplotám až 50°C. Ide o tvrdý nápor na chladiaci systém. Stuttgart sleduje vplyv horúčav na dojazd, ale tiež množstvo ďalších aspektov týkajúcich sa batériového pohonu. Okrem toho je vecou testovania aj úroveň hluku či odolnosť jednotlivých tesnení voči drobnému prachu.

Nemecká automobilka v minulosti skúšala vlastnosti elektrického SUV v mnohých ďalších štátoch. V jednotlivých fázach navštívila Nemecko, Fínsko, Švédsko, Dubaj, Taliansko, Južnú Afriku, Spojené štáty americké i Čínu, rôznorodosť podmienok bola teda zaručená. Do procesu bolo podľa vyjadrenia firmy zapojených niekoľko stoviek expertov z rôznych oddelení.

Mercedes Generation EQ: Elektrizujúca dynamika

Mercedes-Benz sa v Paríži chváli elektrickým SUV-kupé. Dizajnovo vyzerá výborne, my sme sa však dostali aj do interiéru.

Mercedes okrem toho prezradil, že počas vývoja postavil takmer 200 prototypov modelu EQC. Niektoré teraz ukázal na fotografiách. Elektromobily sú však kryté výraznou modrou kamuflážou, okrem kolies sú viditeľné akurát základné rysy siluety a diódové osvetľovacie pásy. Na stiahnutie maskovania si budeme musieť ešte nejaké týždne alebo mesiace počkať.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×