Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V ponuke sa objavil miliónový McLaren F1

Superšport vo verzii LM Specification má silnejší dvanásťvalec, komplexne upravený bodykit a disponuje navigáciou či komunikačným systémom.
18 1 príspevok 20.06.2018 / Marek Pokrývka

Keď je reč o miliónových veteránoch, jedným z najpovolanejších mien je RM Sotheby’s. Táto špecializovaná súčasť svetoznámej aukčnej siene predáva vzácne historické automobily ako na bežiacom páse. Aktuálne spúšťa novú vetvu Private Sales, v rámci ktorej ponúka rôznorodé služby týkajúce sa výnimočných strojov. Súčasťou sú priame predaje bez klasickej dražby.

Britský superšport sa v roku 2015 predal za 13,7 milióna dolárov 18 fotografií v galérii Britský superšport sa v roku 2015 predal za 13,7 milióna dolárov Zdroj: RM Sotheby's

Firma zaradila do pilotného portfólia mladého oddelenia osem výnimočných modelov. V tejto ponuke sa okrem iného objavil miliónový McLaren F1, dokonca vo verzii LM Specification vychádzajúcej z pretekárskeho modelu GTR. Z nej šlo do predaja iba päť kusov. Dva upravili v rámci divízie Special Operations a práve jeden exemplár si aktuálne hľadá nového pána. Má nielen silnejší dvanásťvalec dosahujúci výkon 500 kW (680 k), ale tiež komplexne upravený bodykit s veľkým predným spojlerom, rozšírenými ventilovanými blatníkmi a masívnym krídlom. Špecifické komponenty dostali do vienka aj podvozkové partie.

Superšport nesúci výrobné číslo 73 sa okrem spomínaných prvkov vyznačuje aj množstvom ďalších vecí: nesie podpis Gordona Murraya, disponuje navigáciou Phillips či moderným komunikačným systémom. Aj vďaka týmto prvkom je vozidlo mnohými považované za najlepší exemplár ef-jednotky ideálne kombinujúci vlastnosti cestného a okruhového variantu.

McLaren Senna na okruhu prekoná P1 GTR

Britská beštia šprintuje na tempo 100 km/h za 2,8 sekundy a jej najvyššie tempo je 340 km/h. Tieto čísla sú však len časťou skladačky.

Cenu exkluzívneho artikla firma RM Sotheby’s na svojej stránke neuvádza. Britský klenot naposledy menil svojho majiteľa v roku 2015, kedy sa predal za 13,7 milióna dolárov (11,88 mil. eur podľa dnešného kurzu). Odvtedy najazdil iba 700 kilometrov. McLaren F1 LM Specification je v absolútne špičkovom stave a podľa všetkého spomínanú sumu spred troch rokov pri ďalšom predaji prekoná.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×