Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dähler skracuje čakanie na BMW X3 M

Súčasný strop modelového radu dostal čierny kabát, znížený podvozok, 21-palcové kolesá a najmä motor posilnený na 420 konských síl.
17 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Čoskoro ubehne rok od odhalenia tretej generácie BMW X3. Populárne bavorské SUV debutovalo vo viacerých verziách, vrátane zástupcu rodiny M Performance. Silný šesťvalcový model s označením M40i tvorí aktuálne vrchol ponuky. Už dlhšie je však verejným tajomstvom, že časom ho nahradí ešte výkonnejší variant X3 M. Čakanie naň skracuje firma Dähler.

SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 17 fotografií v galérii SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 Zdroj: Dähler

Tento nemecký tuner vzal do parády aktuálnu špičku ponuky a mierne potrénoval jej bicepsy. Dvakrát prepĺňaný trojlitrový benzín dostal od neho odlišný výfukový systém a upravenú riadiacu jednotku. Tieto zásahy stačili na to, aby maximálny výkon stúpol z 265 kW (360 k) na 309 kW (420 k). Krútiaci moment popritom poskočil z 500 Nm až na 630 Nm.

Test BMW X3: Naozaj je to len trojka?

Bavorská novinka prerastá formát kompaktného SUV, do vyšších sfér zabŕda okrem rozmerov aj množstvom vybavenia či svojimi cenami.

Jediným prvkom prezrádzajúcim úpravy pohonnej jednotky sú štyri okrúhle koncovky výfuku, ktoré majú spolu s množstvom ďalších komponentov čiernu farbu. S všadeprítomnou temnotou kontrastuje iba zopár prvkov. Okrem častí masky chladiča, nárazníkov či spätných zrkadiel sú to najmä kolesá, disky majú priemer 21 palcov. Do blatníkov lepšie zapadajú vďaka zníženiu podvozka. Balík dáva SUV ešte väčší šmrnc, jeho cenu sme sa nedozvedeli.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×