Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dähler skracuje čakanie na BMW X3 M

Súčasný strop modelového radu dostal čierny kabát, znížený podvozok, 21-palcové kolesá a najmä motor posilnený na 420 konských síl.
17 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Čoskoro ubehne rok od odhalenia tretej generácie BMW X3. Populárne bavorské SUV debutovalo vo viacerých verziách, vrátane zástupcu rodiny M Performance. Silný šesťvalcový model s označením M40i tvorí aktuálne vrchol ponuky. Už dlhšie je však verejným tajomstvom, že časom ho nahradí ešte výkonnejší variant X3 M. Čakanie naň skracuje firma Dähler.

SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 17 fotografií v galérii SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 Zdroj: Dähler

Tento nemecký tuner vzal do parády aktuálnu špičku ponuky a mierne potrénoval jej bicepsy. Dvakrát prepĺňaný trojlitrový benzín dostal od neho odlišný výfukový systém a upravenú riadiacu jednotku. Tieto zásahy stačili na to, aby maximálny výkon stúpol z 265 kW (360 k) na 309 kW (420 k). Krútiaci moment popritom poskočil z 500 Nm až na 630 Nm.

Test BMW X3: Naozaj je to len trojka?

Bavorská novinka prerastá formát kompaktného SUV, do vyšších sfér zabŕda okrem rozmerov aj množstvom vybavenia či svojimi cenami.

Jediným prvkom prezrádzajúcim úpravy pohonnej jednotky sú štyri okrúhle koncovky výfuku, ktoré majú spolu s množstvom ďalších komponentov čiernu farbu. S všadeprítomnou temnotou kontrastuje iba zopár prvkov. Okrem častí masky chladiča, nárazníkov či spätných zrkadiel sú to najmä kolesá, disky majú priemer 21 palcov. Do blatníkov lepšie zapadajú vďaka zníženiu podvozka. Balík dáva SUV ešte väčší šmrnc, jeho cenu sme sa nedozvedeli.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×