Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren opäť láka na vrchol Sports Series

Novinka pripomína riešením výfuku model Senna, ale ešte viac sa podobá na Porsche 918 Spyder. Odhalenie automobilka naplánovala na 28. júna.
1 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred dvomi týždňami McLaren prezradil, že onedlho rozšíri svoju najdostupnejšiu modelovú líniu o špičkový variant. Podľa všetkého bude niesť označenie 600LT vytvorené spojením počtu konských síl a skratkou slov Long Tail evokujúcich pretekársku minulosť. Automobilka momentálne na vrchol modelového radu Sports Series opäť láka, zverejnila ďalšiu detailnú fotografiu.

Takto bude vyzerať výfuk nového kupé značky McLaren

Prvý záber pripravovaného kupé odhalil prítomnosť upraveného bodykitu s veľkým karbónovým difúzorom. Našim očiam na ňom uniklo, že po stranách celkom chýbajú vyústenia výfukového potrubia. Čerstvý obrázok potvrdzuje ich premiestnenie. Namiesto bočných častí nárazníka budú spaliny vychádzať z centrálnej dvojice okrúhlych koncoviek, ktoré sú tesne nad motorom.

Rodinu značky McLaren rozšíri model 600LT

Vrchol línie Sports Series prinesie okrem vyššieho výkonu aj prepracovaný bodykit, upravený podvozok a špecifické obutie.

Novinka týmto riešením pripomína model Senna, ale ešte viac sa vyústenie výfuku podobá na Porsche 918 Spyder. Ďalšie detaily pravdepodobne firma ukáže v najbližších dňoch. Kompletné odhalenie naplánovala na 28. júna, naživo chce novinku predviesť návštevníkom Festivalu rýchlosti v Goodwoode o dva týždne neskôr. McLaren tam absolvuje tradičnú jazdu do vrchu.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×