Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut v Európe aj na ostatných kľúčových trhoch.
18.06.2018 / TASR

Nemecká spoločnosť Volkswagen oznámila zvýšenie predaja za mesiac máj o viac než šesť percent. Výrazný rast zaznamenala firma aj na európskom trhu, kde predaj áut vzrástol takmer o šesť percent.

Skupina VW predala v celom svete minulý mesiac 953 400 vozidiel. Oproti máju predchádzajúceho roka to predstavuje rast o 6,1 percenta. V prípade európskeho trhu dosiahli dodávky 416 400, čo znamená rast o 5,8 percenta.

Firme sa darilo aj na kľúčovom trhu západnej Európy, kde rast dosiahol 5,5 percenta, keď VW predal 345 800 vozidiel. Predaj sa zvýšil aj na domácom trhu, konkrétne o dve percentá na 123 200 vozidiel.

Ešte výraznejšie vzrástol predaj skupiny VW v strednej a vo východnej Európe. Spoločnosť na týchto trhoch predala celkovo 70 600 vozidiel, čo medziročne znamená rast o 7,3 percenta. Z toho 18 500 vozidiel predala v Rusku, kde to predstavuje rast o 20 percent.

Od začiatku roka predala nemecká spoločnosť viac než 4,5 milióna vozidiel. Predaj tak v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástol o 7,7 percenta. V samotnej Európe to bolo vyše 1,9 milióna vozidiel, o 5,5 percenta viac než za päť mesiacov roka 2017.

(TASR)


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×