Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bizarné: Svojho otca pochoval v BMW X6

Podľa uverejnených informácii mal Nigérijčan za jazdené SUV zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, správa vyvolala pobúrenie.
1 32 príspevkov 16.06.2018 / Marek Pokrývka

Viera v posmrtný život značne ovplyvnila pohrebné zvyklosti. Pri významných ľuďoch bolo dlhé stáročia bežné, že sa nechávali uložiť na večný odpočinok spolu s rôznymi vzácnymi predmetmi. Dnes je to skôr rarita. Istý muž z Nigérie nedávno tradíciu z minulosti oprášil, svojho otca údajne pochoval namiesto klasickej truhly v BMW X6. Informoval o tom britský denník Sun.

Z bavorského auta sa údajne stala honosná schránka na telesné pozostatky

Vysvetlenie nevšedného pohrebu je pomerne bizarné. Za všetkým vraj stojí sľub, ktorý dal Azubuike kedysi zosnulému rodičovi. Jedného dňa mu chcel zaobstarať parádne auto. Tento cieľ však syn nedokázal počas otcovho života splniť a po jeho smrti sa to rozhodol napraviť vo veľkom štýle. Z druhej ruky mu kúpil prvú generáciu imidžového bavorského SUV.

Nigérijčan mal za jazdené BMW mal podľa zverejnených informácii zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, šlo teda o poriadne honosnú schránku na telesné pozostatky. Najmä s ohľadom na životnú úroveň veľkej časti tamojšieho obyvateľstva. Jazdený automobil bol v dobrom stave a súčasťou jeho vybavenia mal byť navigačný systém. Vraj na to, aby otec trafil do nebeskej brány...

Kuriózna úprava: Tesla ako pohrebné auto

Pohrebné vozidlá sú zvyčajne skôr striedme a nenápadné. Niekedy sa však objaví výnimka. Medzi ne jednoznačne patrí aj táto Tesla Model S.

Správa vyvolala v mnohých ľuďoch pobúrenie. Zosnulý otec totiž žil na chudobnom vidieku. Okamžite po zverejnení fotografie sa začali množiť hlasy kritizujúce pohreb, finančný balík mohol byť podľa nich použitý aj omnoho zmysluplnejšie než na zahrabanie luxusného auta do zeme. S tým nemožno nesúhlasiť. Objavili sa však aj hlasy spochybňujúce vierohodnosť informácii, fotografia s pochovávaním SUV vraj bola zachytená počas nakrúcania filmu. Potvrdiť ani vyvrátiť to však momentálne nevieme.


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×