Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bizarné: Svojho otca pochoval v BMW X6

Podľa uverejnených informácii mal Nigérijčan za jazdené SUV zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, správa vyvolala pobúrenie.
1 32 príspevkov 16.06.2018 / Marek Pokrývka

Viera v posmrtný život značne ovplyvnila pohrebné zvyklosti. Pri významných ľuďoch bolo dlhé stáročia bežné, že sa nechávali uložiť na večný odpočinok spolu s rôznymi vzácnymi predmetmi. Dnes je to skôr rarita. Istý muž z Nigérie nedávno tradíciu z minulosti oprášil, svojho otca údajne pochoval namiesto klasickej truhly v BMW X6. Informoval o tom britský denník Sun.

Z bavorského auta sa údajne stala honosná schránka na telesné pozostatky

Vysvetlenie nevšedného pohrebu je pomerne bizarné. Za všetkým vraj stojí sľub, ktorý dal Azubuike kedysi zosnulému rodičovi. Jedného dňa mu chcel zaobstarať parádne auto. Tento cieľ však syn nedokázal počas otcovho života splniť a po jeho smrti sa to rozhodol napraviť vo veľkom štýle. Z druhej ruky mu kúpil prvú generáciu imidžového bavorského SUV.

Nigérijčan mal za jazdené BMW mal podľa zverejnených informácii zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, šlo teda o poriadne honosnú schránku na telesné pozostatky. Najmä s ohľadom na životnú úroveň veľkej časti tamojšieho obyvateľstva. Jazdený automobil bol v dobrom stave a súčasťou jeho vybavenia mal byť navigačný systém. Vraj na to, aby otec trafil do nebeskej brány...

Kuriózna úprava: Tesla ako pohrebné auto

Pohrebné vozidlá sú zvyčajne skôr striedme a nenápadné. Niekedy sa však objaví výnimka. Medzi ne jednoznačne patrí aj táto Tesla Model S.

Správa vyvolala v mnohých ľuďoch pobúrenie. Zosnulý otec totiž žil na chudobnom vidieku. Okamžite po zverejnení fotografie sa začali množiť hlasy kritizujúce pohreb, finančný balík mohol byť podľa nich použitý aj omnoho zmysluplnejšie než na zahrabanie luxusného auta do zeme. S tým nemožno nesúhlasiť. Objavili sa však aj hlasy spochybňujúce vierohodnosť informácii, fotografia s pochovávaním SUV vraj bola zachytená počas nakrúcania filmu. Potvrdiť ani vyvrátiť to však momentálne nevieme.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×