Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel chystá na tento rok odvážnu štúdiu

Počas podujatia Tech Day ohlásil šéfdizajnér značky koncept, ktorý sa zatiaľ skrýva pod plachtou. Pravdepodobne pôjde o športové kupé.
3 1 príspevok 14.06.2018 / Marek Pokrývka

Hlavnou agendou automobilky Opel je momentálne upevňovanie vzťahov v rámci skupiny PSA a vývoj ďalších noviniek postavených na spoločnej architektúre. Nemecká značka však nezabudla ani na imidžový faktor. Na tento rok chystá odvážnu štúdiu, ktorá má zhmotňovať jej možnú budúcnosť. Plán ohlásil šéfdizajnér značky Mark Adams počas podujatia Tech Day. Fotografie z neho priniesol britský magazín Car, vrátane záberov na inkriminované koncepčné vozidlo.

Nemecká novinka má nadviazať na koncept Opel GT z roku 2016 3 fotografie v galérii Nemecká novinka má nadviazať na koncept Opel GT z roku 2016 Zdroj: Car

V rámci súkromného fóra sa predstavitelia firmy venovali najmä technike. Spomínala sa napríklad ďalšia generácia typu Corsa, ktorej debut príde v budúcom roku. Vozidlo postavené na platforme CMP prinesie aj čisto elektrickú verziu. Rüsselsheim okrem toho pracuje na nových benzínových štvorvalcoch, využívať ich má celý koncern. Motory budú prispôsobené na hybridnú aplikáciu.

Opel Corsa: Čo zmení DNA Peugeotu 208?

Koncom tohto roka má na európske trhy prísť ďalšia generácia mestského modelu Opel Corsa. Už teraz je známe, že bude nasledovať vlnu trojvalcov. Zmena však prinesie aj množstvo benefitov.

Asi najzaujímavejším bodom prezentácie bolo pripomenutie atraktívnych konceptov, ktoré v ostatných rokoch členovia skupiny prezentovali. Opel na ňom zastupovalo malé kupé GT odhalené v roku 2016 a druhé športové vozidlo zachytené spredu pod plachtou. Spod nej na fotografii vykúkali zahnuté LED svetlá, znak firmy i vysoká „chrbtica“ prednej kapoty, ďalšie detaily zatiaľ zostávajú schované. Na stiahnutie textilného krytu si pravdepodobne počkáme niekoľko mesiacov.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×