Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialenec alebo vizionár? Elon Musk má nový plán

Generálny riaditeľ automobilky Tesla z rukáva opäť vytiahol jeden zo svojich magických trikov. Po svete sa o jeho firme síce šíria negatívne správy, no on ich prehlušuje bombastickými sľubmi.
10 56 príspevkov 14.06.2018 / Filip Kadlečík

Veta “Nikto ti nevie sľúbiť viac než ja” by mohla byť marketingovým mottom generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska. Pred niekoľkými dňami do sveta opäť vypustil šokujúce informácie, ktorým však snáď nikto neverí. Navyše až nápadne presne korelujú s negatívnymi správami o americkej firme.

Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať 10 fotografií v galérii Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať Zdroj: Tesla Motors

Na sociálnej sieti sa Musk nechal počuť, že beztak bombasticky opísaná druhá generácia modelu Tesla Roadster má byť ešte futuristickejšia a dokonalejšia. Pomôcť tomu má 10 malých pomocných rakiet, ktoré budú nenápadne zabudované v karosérii po celom obvode vozidla. Desiatka raketiek by mala zlepšovať maximálnu rýchlosť a akceleráciu, ale i brzdenie a ovládateľnosť.

Celý balík sa bude volať “SpaceX Package” a má byť dostupný za príplatok. Musk nakoniec všetkému nasadil korunu poslednou vetou svojho statusu. Zmienil sa o tom, že vďaka raketám bude automobil možno vedieť aj lietať. My pokroku držíme palce, ale nie slepo. Vzhľadom na súčasnú situáciu v Tesle, kedy bez problémov nedokáže dodávať ani relatívne “obyčajný” Model 3 je ťažké predstaviť si lietajúci typ Tesla Roadster. Úprimne, takúto znôšku hlúpostí sme na internete nevideli už dávno.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Prečo takéto niečo excentrický americký inžinier publikoval? Domnievame sa, že ide o ďalší z jeho šikovných marketingových trikov a bombastických sľubov. Musk sa totiž spolieha na to, že šokujúce informácie vo svete prebijú tie reálne, a síce, že Tesla musí prejsť ťažkou reorganizáciou. Pri nej sa zníži počet pracovných miest o 9 %, čo v praxi predstavuje približne 3 000 zamestnancov. Nemá však ísť o pracovníkov výroby.

Pôvodným cieľom Tesly bolo o takomto čase vyrábať 5 000 automobilov Tesla Model 3 za týždeň, realita je však taká, že sa za rovnaký čas aktuálne vyprodukuje približne len 3 500 exemplárov. Model 3 sa mal pritom starať o generovanie veľkého objemu tržieb a tým stabilizovať Teslu. To sa ešte stále nestalo.

Tesla zníži počet pracovných miest o približne 9 %

Musk označil plány na rušenie miest za "ťažkú, ale nevyhnutnú" reorganizáciu celej spoločnosti.

Je potom veľmi ťažké veriť tomu, že o niekoľko rokov by táto spoločnosť mohla vyrábať automobil vybavený raketovými tryskami. Musk je však šikovný stratég a každý jeden jeho krok je premyslený. Takmer určite to tak je aj v tomto prípade. Ako ste na tom vy? Veríte mu ešte jeho bombastické sľuby ako vystrihnuté zo sci-fi filmu? Je Elon Musk šialenec alebo vizionár?


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×