Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špičkový Kodiaq skúšala hviezda Top Gear

VIDEO
Najsilnejšie vyhotovenie SUV je na záberoch viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz.
1 17 príspevkov 13.06.2018 / Marek Pokrývka

Škoda včera vydala prvý materiál oficiálne dokumentujúci to, o čom zákulisné zdroje hovoria už dlhší čas a potvrdil to aj šéf jej vývoja Christian Strube. Automobilka chystá model Kodiaq RS. Krátko po publikovaní kusých informácii a fotografie zachytávajúcej vozidlo v garáži na okruhu zverejnila česká firma aj video čiastočne poodhaľujúce zákulisie testovania. To prebieha na slávnom Nürburgringu.

Bodykit vrcholu modelového radu je evidentne prepracovaný

Mladá Boleslav si na previerku silného SUV prizvala človeka, ktorý má svetoznámu pretekársku trať v malíčku. Špičkový variant SUV skúšala hviezda relácie Top Gear. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz, profesionálka známa ako najrýchlejšia žena Zeleného pekla. Na preverenie skutočných schopností pripravovaného automobilu ide o naozaj dobrého kandidáta.

Na záberoch možno najsilnejšie vyhotovenie typu Kodiaq viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže vo farbách českej vlajky. Korešpondujú s tým aj červené kolesá. Evidentná je prítomnosť spojlera pod predným nárazníkom, očakávať možno aj ďalšie zmeny bodykitu.

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát...

Namiesto samotného SUV sa video krúti najmä okolo príprav na akýsi rekordný deň, vidieť môžeme nastavovanie časomiery, upevňovanie kamier i množstva ďalšej techniky. O akom rekorde je reč? Naisto to povedať nemôžeme, no Kodiaq RS pravdepodobne bude najrýchlejším autom značky na Nordschleife. Už zajtra by sme sa mali dozvedieť viac.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×