Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špičkový Kodiaq skúšala hviezda Top Gear

VIDEO
Najsilnejšie vyhotovenie SUV je na záberoch viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz.
1 17 príspevkov 13.06.2018 / Marek Pokrývka

Škoda včera vydala prvý materiál oficiálne dokumentujúci to, o čom zákulisné zdroje hovoria už dlhší čas a potvrdil to aj šéf jej vývoja Christian Strube. Automobilka chystá model Kodiaq RS. Krátko po publikovaní kusých informácii a fotografie zachytávajúcej vozidlo v garáži na okruhu zverejnila česká firma aj video čiastočne poodhaľujúce zákulisie testovania. To prebieha na slávnom Nürburgringu.

Bodykit vrcholu modelového radu je evidentne prepracovaný

Mladá Boleslav si na previerku silného SUV prizvala človeka, ktorý má svetoznámu pretekársku trať v malíčku. Špičkový variant SUV skúšala hviezda relácie Top Gear. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz, profesionálka známa ako najrýchlejšia žena Zeleného pekla. Na preverenie skutočných schopností pripravovaného automobilu ide o naozaj dobrého kandidáta.

Na záberoch možno najsilnejšie vyhotovenie typu Kodiaq viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže vo farbách českej vlajky. Korešpondujú s tým aj červené kolesá. Evidentná je prítomnosť spojlera pod predným nárazníkom, očakávať možno aj ďalšie zmeny bodykitu.

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát...

Namiesto samotného SUV sa video krúti najmä okolo príprav na akýsi rekordný deň, vidieť môžeme nastavovanie časomiery, upevňovanie kamier i množstva ďalšej techniky. O akom rekorde je reč? Naisto to povedať nemôžeme, no Kodiaq RS pravdepodobne bude najrýchlejším autom značky na Nordschleife. Už zajtra by sme sa mali dozvedieť viac.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×