Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.
1 príspevok 15.06.2018 / TASR

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste, tempo rastu sa však oproti predchádzajúcemu mesiacu spomalilo. Zatiaľ čo v apríli vzrástol predaj o vyše desatinu, v máji rast dvojciferné hodnoty nedosiahol.

Podľa údajov Čínskej asociácie výrobcov automobilov (CAAM) dosiahol predaj vozidiel v Číne 2,29 milióna. Medziročne to znamená rast o 9,6 %. V apríli sa predaj medziročne zvýšil o 11,5 %.

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.

Napriek spomaleniu rastu v máji je výsledok za minulý mesiac pozitívny. Rast o takmer 10 % je dostatočne vysoký a znamená pokračovanie rastového trendu v posledných mesiacoch po tom, ako vo februári predaj áut o viac než 11 % klesol.

(TASR)


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×