Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.
1 príspevok 15.06.2018 / TASR

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste, tempo rastu sa však oproti predchádzajúcemu mesiacu spomalilo. Zatiaľ čo v apríli vzrástol predaj o vyše desatinu, v máji rast dvojciferné hodnoty nedosiahol.

Podľa údajov Čínskej asociácie výrobcov automobilov (CAAM) dosiahol predaj vozidiel v Číne 2,29 milióna. Medziročne to znamená rast o 9,6 %. V apríli sa predaj medziročne zvýšil o 11,5 %.

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.

Napriek spomaleniu rastu v máji je výsledok za minulý mesiac pozitívny. Rast o takmer 10 % je dostatočne vysoký a znamená pokračovanie rastového trendu v posledných mesiacoch po tom, ako vo februári predaj áut o viac než 11 % klesol.

(TASR)


Najnovšie články
Postavte si filmový Aston Martin DB5 z Bondovky

KLEBETY TÝŽDŇA Audi skúša silnú verziu typu Q8, Jaguar pripravuje nástupcu pre F-Type a Švédi chcú konkurovať Tesle.

Úplne nový Nissan GT-R a sedan Polestar 2

Švédskemu Volvu sa v druhom kvartáli výnimočne darilo, jeho zisk stúpol takmer o 60 percent. Predaj však neťahali osobné autá, ale najmä nákladiaky a stavebná...

Volvo boduje, jeho zisk stúpol o vyše polovicu

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Americké clá na dovoz európskych vozidiel síce poškodia aj samotné USA, no nenapraviteľné škody v miliardových výškach napáchajú aj najväčšej európskej...

Pre americké clá na autá príde Nemecko o miliardy

Marek Slobodník s partiou naďalej cestujú naprieč Áziou. Teraz, po troch mesiacoch, opúšťajú Indiu. Podarí sa im to bez väčších komplikácií?

Na motorke v Ázii: Opäť policajný sprievod

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi...

Záujem o benzínové motory Kia rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×