Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát pochválila na sociálnej sieti.
2 8 príspevkov 12.06.2018 / Filip Kadlečík

Už od uvedenia modelu Kodiaq sa špekulovalo, že Škoda by na základe tohto typu mohla priniesť pomerne širokú modelovú rodinu. Dohady sa koniec-koncov postupne preniesli do reality, dnes už je český medveď dostupný v prevedení Sportline, Scout, ale i Laurin & Klement. Ani jedna z týchto verzií si však zatiaľ nesadla za pomyselný vrch stola v rodine. Ten je totiž rezervovaný pre ostrý variant.

Škoda avizuje, že automobil prebieha tvrdým testovaním na Zelenom pekle 2 fotografie v galérii Škoda avizuje, že automobil prebieha tvrdým testovaním na Zelenom pekle Zdroj: Škoda

Príchod Kodiaqu RS je potvrdený už nejaký ten čas, v jednom z rozhovorov sa o ňom totiž zmienil Christian Strube, šéf vývoja českej značky. Pri automobilke z Mladej Boleslavi si však človek nikdy nemôže byť úplne istý, dokazuje to aj náhle odpískanie výroby už pripraveného nástupcu modelu Roomster.

Teraz však už, zdá sa, pochybnosti nie sú na mieste. Škoda sa totiž Kodiaqom RS pochválila na sociálnej sieti a zdôraznila, že aktuálne brázdi asfalt Nürburgringu, kde prebieha finálne testovanie a ladenie jednotlivých komponentov. Z hľadiska dizajnu či zmien v interiéri ešte o novinke nič nevieme, to skutočne dôležité však už je známe. Česi idú proti dnešnému prúdu a športový variant ponúknu len so vznetovým agregátom.

Škoda Kodiaq RS: Výkonné SUV potvrdené

Česká novinka dostane podľa publikovaných informácií dvakrát prepĺňaný naftový motor, ktorý už poznáme z modelov materskej značky.

Pod kapotou modelu Kodiaq RS totiž bude biť štvorvalcové naftové srdce s dvojitým prepĺňaním, ktoré je aktuálne známe napríklad z Volkswagenu Tiguan. Jednotka by mala byť naladená približne na 176 kW (240 k) a 500 Nm. To pri kompaktnom VW stačí na šprint na stovku v priebehu 6,5 sekundy. V prípade Kodiaqu pritom môžeme očakávať podobný údaj. Predpokladá sa, že veľkú novinku Mladá Boleslav odhalí ešte pred autosalónom v Paríži, ktorý sa bude konať od 2. do 14. októbra 2018.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×