Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pokuta za rýchlosť 696 km/h: Rekord či omyl?

FOTO
Cestní piráti bohužiaľ nie sú výnimočným javom u nás, no zjavne ani v Belgicku. Jeden vodič tam mal cez obec ísť rýchlosťou 700 km/h. Ako je to možné?
1 12 príspevkov 11.06.2018 / Filip Kadlečík

Policajti sa pri svojej práci stretnú s množstvom situácií, pri ktorých si mnohí z nás len udivene poklepkávajú na čelo. V Belgicku sa nedávno stala jedna z nich, no zahanbení z nej tentokrát vyšli práve muži zákona. Ide o pokutu za prekročenie rýchlosti, ktoré je až podozrivo vysoké.

Extrémna pokuta bola výsledkom zlyhania techniky

Vodič automobilu Opel Astra mal podľa policajnej techniky na úseku, kde platí obmedzenie na úrovni 50 km/h, ísť tempom 696 km/h (654,24 km/h po odpočítaní tolerancie). To znamená, že vodič bežného automobilu zatienil akýkoľvek rýchlostný rekord, ktorý kedy sériové vozidlo dosiahlo.

Hanbiť by sa mohli aj Koenigsegg či Bugatti, ktoré by tomuto Oplu Astra len závistlivo pozerali na zadok. Že tu niečo nehrá? To si snáď uvedomí každý rozumný človek, technika však chybu neodhalila. Vodičovi totiž pokutu poslal nesprávne nastavený automatizovaný systém bez toho, aby si to všimol akýkoľvek úradník.

Hitparáda pokút: Za čo sme vlani platili najviac?

Počet aj suma vybraných pokút sa síce vlani znížili, no i tak Slováci každoročne prispievajú do nemalými čiastkami vo výške niekoľkých miliónov eur. Za aké pokuty teda platíme najviac?

Extrémna rýchlosť je teda výsledkom zlyhania technológií. Vodič, ktorý mal za svoje “vyčíňanie” pôvodne zaplatiť 6 579 eur, tak záznam o priestupku poslal naspäť na políciu. Tá celú situáciu vzala s humorom, šoférovi sa ospravedlnila a zariadenie opravila. Vieme si predstaviť, že po otvorení zásielky musel byť majiteľ Astry blízko k infarktu, nakoniec však všetko dobre dopadlo.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×