Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyznáte sa? Tieto BMW M nepozná takmer nik

FOTO
Bavorská automobilka je známa svojou divíziou “M”, ktorá sa stará o produkciu excelentných športových automobilov. Za ikony dcéry BMW sa dajú označiť najmä modely M3 či M5, v jej dielňach však vznikli aj iné, omnoho menej známe, skvosty.
23 16 príspevkov 10.06.2018 / Filip Kadlečík

Ktorý model vám ako prvý napadne, keď príde reč na divíziu BMW M? Stavíme sa, že to bude jeden z dvojice M5 resp. M3, ktoré sú najikonickejšie. Málokto vie, že športová dcéra bavorskej automobilky sa zaoberala aj omnoho exotickejšími automobilmi či ich verziami.

Existuje niekoľko notoricky známych BMW M, o iných ste však možno nikdy ani nepočuli 23 fotografií v galérii Existuje niekoľko notoricky známych BMW M, o iných ste však možno nikdy ani nepočuli Zdroj: AUTO BILD

AUTO BILD preto prináša prehľad projektov BMW M, ktoré buď upadli do zabudnutia, alebo si ani nikdy neodkrojili svoj kus z koláča slávy a popularity. V Mníchovských archívoch spočívajú automobily, ktoré sú fanúšikom i laikom schopné vyraziť dych.


>>> Veľký prehľad neznámych modelov divízie M v galérii <<<


Vedeli ste napríklad o tom, že už v roku 2001 divízia M experimentovala so supersilnými SUV? Svedčí o tom prepracovaný model X5, ktorý má pod kapotou ohromný dvanásťvalec ladený na 515 kW (700 k). Nemci pomocou neho chceli zistiť, aké výkonné vôbec môže byť športovo-úžitkové vozidlo. Z tohto auta im padla sánka, upravené BMW X5 totiž po prelome milénií na Nordschleife spravilo čas 07:49, čo vôbec nie je na zahodenie.

Za zmienku však stoja aj iné automobily, ktoré verejnosť príliš nepozná. Či už ide o BMW iZ3 a BMW M8 s dvanásťvalcom, alebo BMW M3 GT, všetky neznáme modely divízie M sú fascinujúce. Zoznam najväčších exotov aj s informáciami o nich nájdete v prehľadnej galérii.

Silnejšie BMW M2 dostáva diely M Performance

BMW s vyostrovaním malej em-dvojky ešte neskončilo. Prichádza s balíkom, ktorý kupé pripraví na tie najlepšie jazdné výkony.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×