Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do dražby mieri vzácny veterán Chrysler

Z modelu ST Special s karosériou Ghia zmontovala automobilka iba štyri kusy, predávaný exemplár je vďaka reštaurovaniu v špičkovej kondícii.
33 08.06.2018 / Marek Pokrývka

V minulosti bolo celkom bežné, že automobilky zverili tvorbu karosérie špecialistovi. Častým autorom kriviek osobných vozidiel bola talianska firma Ghia. V priebehu 50. rokov úzko spolupracovala s americkou značkou Chrysler, pre ktorú navrhla viacero konceptov i nejaké sériové vozidlá. Jedným z nich bolo model ST Special. Vznikol iba v štyroch kusoch a jeden z nich momentálne mieri do dražby.

Približnú hodnotu histoicikého kupé  aukčná firma nezverejnila 33 fotografií v galérii Približnú hodnotu histoicikého kupé aukčná firma nezverejnila Zdroj: RM Sotheby's

Na augustovom podujatí spoločnosti RM Sotheby’s sa objaví špeciálne kupé z roku 1955, ktoré má hnedý lak a kontrastnú bielu strechu. Ide o vozidlo vystavené vo svojej dobe na turínskom autosalóne. Momentálne je v špičkovej kondícii, keďže prešlo kompletnou renováciou. Následky desaťročí na ňom vôbec nevidieť. Bezchybný je nielen exteriér, ale tiež kabína potiahnutá dvojfarebnou kožou.

Na predaj je unikátne kupé Chrysler Ghia

Vozidlo stojace na podvozku bežného typu New Yorker má netradične štylizovanú karosériu, honosný interiér a 5,4-litrový osemvalec.

Vzácny veterán môže potenciálnych záujemcov osloviť nielen svojím jedinečným dizajnom a perfektným stavom, ale tiež technickou stránkou. Pod kapotou unikátu Chrysler pracuje osemvalec Hemi so zdvihovým objemom 5,4 litra. Dosahuje výkon zhruba 184 kW (250 k), čo v čase výroby nebolo vôbec málo. Motor je spárovaný s automatickou prevodovkou. Všetka technika funguje bezchybne, nakoľko súčasťou reštaurovania bola generálna oprava.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×