Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rodinu značky McLaren rozšíri model 600LT

Vrchol línie Sports Series prinesie okrem vyššieho výkonu aj prepracovaný bodykit, upravený podvozok a špecifické obutie.
1 08.06.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2015 uviedol McLaren kupé 675LT (neskôr aj odvodený roadster), ktorý svojím označením odkazoval na legendárneho pretekára menom F1 GTR Long Tail. Šlo o vrchol modelového radu Super Series vyrábaný v obmedzených množstvách. Rovnaká kúra teraz čaká hierarchicky nižšie stojacu líniu Sports Series, čoskoro dostane vrcholné vyhotovenie.

Avizovaná novinka bude labuťou piesňou súčasných modelov Sports Series

Rodinu tvorenú momentálne verziami 540C, 570S Coupé, 570S Spider a 570GT v blízkom čase rozšíri model 600LT. Novinka britskej značky svoj príchod avizuje fotografiou, ktorá zachytáva jej zadnú časť. Na obrázku možno vidieť množstvo karbónu tvoriaceho okrem nárazníka aj mohutný difúzor. Evidentná je tiež prítomnosť špičkového obutia, malo by ísť o pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R.

McLaren chystá svoje najrýchlejšie auto

Dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT nadviaže na odkaz ikonického modelu aj maximálnou rýchlosťou.

Nabrúsená verzia kupé bude mať pravdepodobne upravené aj ďalšie časti bodykitu a siahne po špecifických diskoch kolies. Očakávať môžeme upravený podvozok, ale tiež zvýšený výkon 3,8-litrového dvakrát prepĺňaného osemvalca. Názov našepkáva maximum na úrovni 441 kW (600 k). Ďalšie detaily zatiaľ firma sídliaca vo Wokingu nezverejnila, no premiéra pravdepodobne klope na dvere.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×