Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V západnej Európe sa čaká slabší rast predaja áut

LMC Automotive uviedla, že predaj áut v západnej Európe sa v máji v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka prakticky nemenil, čo je dobrý výsledok.
1 príspevok 07.06.2018 / TASR

Predaj áut v západnej Európe tento rok do veľkej miery ovplyvní politická neistota v Taliansku a nová testovacia procedúra vozidiel na emisie a spotrebu paliva. Uviedla to spoločnosť pre prieskum trhu LMC Automotive.

V dôsledku toho LMC Automotive zhoršila svoju prognózu v oblasti predaja áut v západnej Európe na rok 2018. Ako uviedol analytik LMC pre Európu David Oakley, zatiaľ čo pred mesiacom spoločnosť očakávala, že tento rok sa predaj áut v regióne zvýši o 1,8 %, teraz počíta s rastom o 1,7 %.

Viaceré automobilky vrátane Volkswagenu uviedli, že nebude jednoduché upraviť vozidlá tak, aby plnili emisné normy na základe novej metodiky merania emisií a spotreby paliva známeho ako WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure). Ten na rozdiel od súčasnej metodiky bude zahrňovať údaje z testovania vozidiel priamo na ceste. To bude pri emisiách CO2 znamenať vyššie údaje a automobilky tak budú musieť buď odložiť predaj vozidiel, alebo tie budú spadať do skupiny áut s vyššou daňou.

LMC Automotive zároveň uviedla, že predaj áut v západnej Európe sa v máji v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka prakticky nemenil, čo je podľa LMC dobrý výsledok, keďže tohtoročný máj mal menej pracovných dní než máj minulého roka. V Taliansku, ktoré v máji zápasilo s politickou krízou, predaj áut klesol o 2,8 %.

(TASR)


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×