Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Test Citroën C4 Cactus: Magické pruženie v praxi

VIDEO
Citroën C4 Cactus prešiel na jeseň minulého roka faceliftom, ktorý uhľadil jeho dizajn a spravil z neho atraktívnejšie auto. To však rozhodne nie sú jediné zmeny. Tie najväčšie totiž nájdete hlboko pod povrchom.
13 príspevkov 05.06.2018 / Filip Kadlečík

Ak si aspoň raz za čas pustíte televíziu, určite ste sa v nej nevyhli reklame na nový Citroën C4 Cactus. Francúzi v nej oznamujú, že ich kompakt patrí k najkomfortnejším v triede a to najmä vďaka akýmsi magickým tlmičom s progresívnymi hydraulickými dorazmi. Reklama síce znie fajn, no zakladá sa skutočne na pravde?

Aby sme to zistili, pozvali sme si do redakcie faceliftovaný Cactus a podrobili ho tvrdej skúške na rozbitej asfaltovej ceste. Zároveň sme sa vo videoteste hlbšie pozreli aj na to, čo sa vlastne skrýva pod označením “tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi” a ako sa táto novinka prejaví v praxi.

To, že Citroën C4 Cactus dokáže jazdiť komfortne, sme zistili už počas prvého zoznámenia na medzinárodnej prezentácii. Teraz však prišiel čas vozidlo konfrontovať s našimi cestami. Vybrali sme jednu z najhorších široko-ďaleko, starú poľnohospodársku komunikáciu vyskladanú z betónových panelov plných dier a výtlkov.

Citroën C4 Cactus: Misia komfort splnená

PRVÁ JAZDA Kaktus stratil v rámci faceliftu svoje pichliače. Nie je už taký originálny, no pôsobí elegantnejšie a prináša podstatne viac pohodlia.

Vo videoteste sme hľadali odpoveď na to, ako sa Cactus vysporiada s prostredím, ktoré by mohlo byť za hranicou jeho komfortnej zóny. A aký je výsledok? To zistíte v priloženom videu… Mimochodom, veľkej francúzskej novinke sa samozrejme budeme venovať aj detailnejšie, štandardný rozsiahly test môžete na našich stránkach očakávať už o týždeň.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×