Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Polar: Prvé detaily o ďalšom českom SUV

VIDEO
Škoda na tohtoročnom ženevskom autosalóne vyvolala slušný rozruch konceptom Vision X. Ten predznamenáva sériovú podobu SUV segmentu B, ktoré na trh príde čoskoro. My už o ňom poznáme prvé detaily.
47 príspevkov 28.05.2018 / Filip Kadlečík

Volkswagen s ním ešte len príde, Seat už ho má v ponuke a Škoda nás na neho navnadila sľubným konceptom. Reč je o športovo-úžitkovom automobile segmentu B, ktorý zatiaľ reálne predávajú len Španieli. Seat Arona však dostane aj sesterský model z Mladej Boleslavi.

Podobu sériového automobilu založeného na koncernovej platforme MQB A0 naznačil koncept Vision X, ktorý tento rok žiaril na autosalóne v Ženeve. Pri tomto SUV sa už roky skloňuje označenie Polar, aktuálne však do úvahy spadá aj názov, ktorý bude, po vzore väčších bratov Kodiaqa a Karoqa, obsahovať písmená “K” a “Q”.

Už dnes je zrejmé, že Polar, nech už sa bude volať akokoľvek, rozšíri portfólio mladoboleslavských SUV smerom k nižším segmentom. Tomu by mala zodpovedať aj cena, ktorá by mohla štartovať približne na úrovni 13 000 eur. Základnou pohonnou jednotkou tu bude motor 1.0 TSI ladený na 85 kW (115 k), vrchol ponuky zasa obstará 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Samozrejmosťou bude aj prítomnosť samočinnej dvojspojkovej prevodovky DSG, na pohon všetkých kolies tu však čakať netreba.

Škoda prekvapuje: V Bratislave aj Vision X

Malo to byť prekvapenie Škody na bratislavskom autosalóne, ale nepodarilo sa ho utajiť úplne dokonale. Vykladanie unikátneho auta, ktorého cena dosahuje 2,5 až 3 milióny eur, sa pre žiariacu zelenú...

Z hľadiska dizajnu sa sesterský model Arony bude uberať cestou, ktorú naznačil už Kodiaq a Karoq. Rátať teda môžeme s delenými prednými reflektormi vybavenými diódovou technikou, množstvom ostrých prelisov karosérie, ale i pestrými farebnými kombináciami. Očakáva sa, že novinka by sa do showroomov mala dostať začiatkom roka 2019. Svet ju teda pravdepodobne spozná na jesennom autosalóne v Paríži.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×