Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

VIDEO
Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.
1 18 príspevkov 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Korektný tlak v pneumatikách vŕta v hlave nejednému vodičovi. Je potrebný k bezpečnej a ekonomickej jazde, ale aj správnemu fungovaniu vozidla. Od roku 2014 musia byť všetky nové autá v EÚ vybavené senzorom na kontrolu tlaku v pneumatikách. Kontrolka vás síce upozorní na neúmerne nafúkané či podhustené obutie, no proces jeho dofukovania neuľahčí.

Japonci uľahčujú život vodičom systémom Easy-Fill Tire Allert

Množstvo vodičov pravidelné úpravy množstva vzduchu v gumách odignoruje, najmä pre časovú úsporu. Nissan však prichádza s riešením, ktoré túto úlohu výrazne zjednoduší. Systém s označením Easy-Fill Tire Alert vám na palubnom počítači zobrazí notifikáciu upozorňujúcu na pokles tlaku v pneumatike a zároveň napovie, na akú hodnotu je ju potrebné dofúkať.

Stačí prevodovku zaradiť do parkovacieho režimu, aktivovať ručnú brzdu a zapojiť kompresor. Auto začiatok procesu ohlási bliknutím výstražnými svetlami a keď dosiahne tlak požadovanú hodnotu, jednoducho zatrúbi. Ak už je vzduchu v pneumatike príliš veľa, zatrúbi trikrát po sebe. Dohusťovania sa tak už nemusí báť ani úplný začiatočník. Technológia je zatiaľ dostupná pre 12 modelov v USA. Čoskoro sa však dostane aj na starý kontinent.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×